Для туристів, що подорожують на автомобілі, з’явилася нова загроза

Для туристів, що подорожують на автомобілі, з’явилася нова загроза: у британській пресі попередили туристів, які орендують автомобілі в Європі, оглядати їх на предмет непроханих «пасажирів». Попередження актуальне і для інших туристів за кермом, якщо їх раптом занесе до Європи і вони виберуть подорож автомобілем.

Справа в тому, що автостопом по Європі почали подорожувати азіатські шершні. Вони «оцінили зручності» автомобілів та автобудинків, і туристи вже не раз скаржилися на непроханих «пасажирів».

Як пояснили власники компанії Select Car Leasing, вважається, що азіатські шершні випадково прибули до Франції у 2004 році до партій товарів зі Східної Азії. Справа в тому, що у цього виду матки – королеви шершні, як правило ховаються в захищених місцях, щоб впасти в сплячку. Як захищені місця вони встигли «оцінити» зручність човнів, автомобілів, автобудинків і фур. У результаті азіатський шершень не тільки оселився у Франції, а й поширився на інші європейські країни, його наявність «зафіксували» такі країни як Іспанія, Бельгія, Нідерланди, Португалія, Італія, Швейцарія та Німеччина.

“І якщо ви плануєте поїхати в ці країни на своєму автомобілі цього літа, вам необхідно ретельно його перевірити, щоб переконатися, що ви випадково не возите із собою додаткових пасажирів”, – закликали туристів. Їм повідомили, що шершні можуть переміщатися у фургонах, багажниках на даху та причепах.

Бджолярі заявляють, що мандрівники становлять серйозну загрозу для місцевих медоносних бджіл та комах-запилювачів. Туристам же важливіше інше: життю укус одного шершня не загрожує — він менший від звичайного європейського шершня, і лише трохи більший за звичайну осу. Відповідно вони не становлять більшої загрози здоров’ю людини, ніж оси чи місцеві європейські шершні. Однак туристів попереджають, щоб у разі виявлення гнізда вони зверталися до фахівців і не ризикували потривожити гніздо, оскільки азіатські шершні захищають територію свого гнізда та вкрай агресивно.

Крім того, виявити комаху, що шкодить, в машині в будь-якому випадку неприємно. Туристам дають такі поради: «Якщо оса, бджола чи шершень якимось чином проникнуть у вашу машину під час водіння, дуже важливо зберігати спокій і намагатися не панікувати, а постаратися зупинитися, як тільки це стане безпечно. Як тільки ви зупинитесь, відкрийте всі двері та вікна та зачекайте, поки комаха знайде вихід», – порадили їм.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі