Відпочинок у Туреччині втратив свою основну перевагу: готелі потрапили у пастку, а туристи побігли

Відпочинок у Туреччині втратив свою основну перевагу: готелі потрапили до пастки, а туристи побігли. Таку оцінку ситуації від президента Асоціації туристичних агенцій Туреччини (TÜRSAB) Ізміра Киванча Меріча презентували турецькі ЗМІ. Основна причина всіх проблем — інфляція і зростання цін, що їй сприяє. У результаті від популярних турецьких курортів «побігли» вже не лише внутрішні туристи, а й іноземці.

«Основною точкою зростання Туреччини була цінова перевага. Ми досягли значного зростання попиту на турецький туризм за кордоном завдяки не лише нашій якості, інфраструктурі, людській якості, а й ціновій політиці. У підсумку ми входимо до топ-5 у світі за кількістю туристів, але не можемо увійти до топ-10 за доходами. Але за останні 2 роки ми втратили цю цінову перевагу. Зростання цін на внутрішньому ринку та відсутність іноземної валюти ще більше збільшили розрив. Ми втрачаємо міць порівняно з конкурентами», — пояснив він ситуацію. При цьому, за словами пана Меріча, Туреччина втратила свою цінову перевагу щодо таких напрямків як Єгипет, Туніс і Марокко — і в неї вже починає вигравати Греція.

У підсумку, за його оцінками, сезон доводиться «продовжувати у безвиході». «Попит знижується, його треба повернути, але ціни високі. На жаль, ми не знаходимося на тій стадії, коли готельєри та професіонали у сфері туризму можуть дозволити собі заробити більше грошей. На жаль, ми не в тому становищі», – наголосив він. Він наголосив, що своїх туристів, і місцевих та іноземних, втрачають курорти найрізноманітніших цінових аудиторій – такі як Чешнем та Бодрум. «За таких цін громадяни знаходять закордонні ціни з більш вигідними умовами і так триватиме», – заявив експерт. При цьому він упевнений, що готелі не зможуть суттєво змінити свою цінову політику, хоча надії у регіонів, які «заробляють у червні, липні, серпні та вересні, зберігаються.

«Але по-справжньому важливим моментом у 2024 році є те, що 2024 покаже, яким буде 2025 рік. І це лякає», – додав турецький експерт.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі