У Туреччині пройшла акція проти американських туристів

У Туреччині пройшла акція проти американських туристів — спроби закрити для туристів стародавнє місто Ефес в Ізмірі заради приватних вечірок викликали не лише обурення представників турбізнесу. Широка громадськість також відреагувала одразу і бурхливо, і, судячи із заяв у турецькій пресі, у широку практику завдяки цьому такі «закриття» не увійдуть.

Нагадаємо суть проблеми. Стародавнє місто Ефес, одне з античних міст на території Туреччини, потрапило до програми Міністерства культури і туризму «Нічна музеологія», яке відкриє туристам можливість екскурсій у прохолодний вечірній час — до півночі — на важливі археологічні об’єкти, такі як Ефес, Аспендос, Патара, Сіде та Ієраполіс. Однак численні туристи та екскурсії, які зібралися відвідати стародавній Ефес увечері понеділка, залишилися ні з чим — вхід на територію пам’ятки був закритий, а в однієї з відомих будівель стародавнього Ефесу — бібліотеки Цельса — розставлені столи для приватної вечірки пасажирів американського круїзного лайнера.

Ситуацією обурилися місцеві туроператори, але прості туристи також не залишилися осторонь. «Громадяни, яких не пустили на територію, протестували проти ситуації свистом та улюлюканням», – пишуть у ЗМІ. Також вони згадують, що присутні швидко почали вигукувати якісь «гасла», а також виконувати гімн Ізміра.

І судячи з публікацій у ЗМІ, це вплинуло. Команда організаторів прибрала столи на території, а біля пам’ятки відключили підсвічування. У результаті в Туреччині сподіваються, що подібних приватних вечірок американських туристів на території музеїв більше не буде. А якщо що, акції повторюватимуться.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі