5 шахрайств, на які завжди потрапляють дурні туристи

Ваш паспорт свіжий і очікує на нові штампи. Ваші сумки запаковані. Ви затримали свою пошту, домовилися, щоб хтось поливав ваші рослини і доглядав кота. Ви точно готові до подорожі. Можливо, ви з нетерпінням чекаєте екзотичної кухні, пригод за кордоном, відвідування історичних пам’яток.

Однак ви, ймовірно, не очікуєте що станете жертвою туристичної афери.

Поїздка у відпустку не повинна бути страшною або викликати паранойю. Тож давайте познайомимо вас з деякими з найбільш поширених афер.

5: Фальшиві поліцейські

У будь-якій країні працівники поліції повинні бути на вашому боці. Однак шахраям також легко видаватися за поліцейських і використовувати ці повноваження, щоб забрати ваші гроші. Ось як вони це роблять.

Більшість шахрайств відбувається в будь-якому популярному туристичному місці. Якщо ви турист, ви, ймовірно, не знайомі з типовою формою правоохоронних органів, тому будь-кому легко одягнути щось, що виглядає офіційно. У цій афері до вас звертається особа, яка видає себе за міліціонера. Він скаже вам, що в цьому районі виникла проблема з підробленими купюрами, і попросить перевірити ваш гаманець на наявність будь-якої невідповідної валюти – і все це під приводом «захисту» вас.

Після цього фальшивий поліцейський перевірить ваш гаманець, повернувши його вам із заявою «все зрозуміло». Його вже давно не буде, коли ви зрозумієте, що частина ваших грошей пропала. Варіації цієї афери включають підроблені органи влади на вокзалах, блокпостах та інших офіційних сайтах. Іноді вони просто хапають ваш гаманець або паспорт і біжать.

Як не стати жертвою? Ніколи нікому добровільно не віддавайте свій гаманець чи паспорт. Дізнайтеся, як виглядає уніформа правоохоронних органів області. Попросіть ідентифікаційні номери та імена, якщо у вас є сумніви щодо чиєїсь особистості.

4: Відволікти і вкрасти гаманець

Існує стільки варіацій цієї афери, що ми навіть не можемо перелічити їх усіх! Але ось суть: хтось відволікає, а хтось краде ваш гаманець.

Кишенькові злодії часто працюють в командах. Ось одна популярна в Європі афера: поки ви йдете вулицею, займаючись власними справами, гарна жінка, яка сперечається з вуличним продавцем, привертає вашу увагу. Її суперечка з продавцем, який звинувачує її в крадіжці, загострюється, поки не збирається натовп. Іноді жінка навіть починає знімати одяг, щоб довести свою невинність! Поки ви та всі інші стоїте там, роззявившись, її спільник пробивається крізь натовп, позбавляючи людей від їхніх гаманців та цінних речей.

Або ж хтось «випадково» щось проллє на вас. Або група дітей буде оточувати вас, випрошуючи гроші або їжу. Перед вами впаде літня жінка.

Як не стати жертвою? Прикро, що багато злодіїв і шахраїв покладаються на ваше почуття людяності, щоб вкрасти у вас гроші. У будь-якому місці, де є натовп або місце події, ви потенційна жертва. Тому будьте розумні – не ходіть з відкритою сумкою і не тримайте гаманець у задній кишені. Тримайте сумку навколо себе, щоб її не можна було вихопити.

3: «Помилки» при обміні грошей

Багато шахраїв люблять скористатися вашим незнайомством з валютою країни, яку ви відвідуєте. Одне поширене шахрайство називається «повільним підрахунком». У жвавих туристичних районах деякі касири відраховуватимуть вашу здачу дуже повільно, з незрозумілими паузами, в надії, що ви просто візьмете те, що вони вам дають, і підете. Зазвичай сума на їх руках набагато менша, ніж ви повинні були отримати.

Отримавши зміну, огляньте її перед тим, як покинути приміщення. В Італії, наприклад, старі монети номіналом 500 лір дуже схожі на свої монети номіналом 2 євро. Різниця в тому, що монети номіналом 500 лір нічого не варті. Крім того, намагайтеся не платити за що-небудь великим рахунком. Деякі таксі чи касири наполягатимуть на тому, що ви помилково дали їм одне, коли насправді передали їм набагато більше.

5 шахрайств, на які завжди потрапляють дурні туристи

Коли ви прибудете до місця призначення подорожі то захочете змінити свої гроші на місцеву валюту. Ви можете помітити, що люди на вулиці чи в аеропорту пропонують чудові коефіцієнти конверсії, кращі, ніж у готелі чи місцевому бюро. Але зараз не час торгуватися. Часто ці біржі на чорному ринку залишають у вас купу фальшивих грошей або купу сміття, що вклинюється між двома справжніми купюрами.

Як не стати жертвою? Дізнайтеся, як виглядає валюта міста, яке ви відвідуєте. Уважно порахуйте своій обмін. Обмінюйте гроші тільки в авторизованих центрах. Платіть дрібними купюрами.

2: Безсовісні таксисти

Таксистам досить легко виманити гроші з нічого не підозрюючого туриста. Вони зловживають тим, що ти чужинець на чужій землі.

Знову ж таки, важливо знати місцеву валюту. Якщо ви вручите таксистові велику купюру, водій може впустити її, а потім забрати приховану меншу, наполягаючи, що ви заплатили недостатньо. Деякі з них стягують більш високі тарифи за ніч чи вихідні на лічильнику протягом робочого дня. Деякі можуть запропонувати вам один тариф і стягнути з вас подвійну ціну, коли ви прибудете до пункту призначення.

Деякі таксі працюють у тандемі з місцевими готелями, пропонуючи вам «пакетну угоду» прямо в аеропорту. Однак, як тільки ви прибули в готель, ви виявите, що номери зі знижками таємничим чином заповнені. Тоді готель стягує з вас непомірну суму за проживання, а таксист отримує додаткову комісію.

Також варто знати, куди ви прямуєте. Якщо ви знаєте, що маршрут до вашого готелю має тривати лише 15 хвилин, переконайтеся, що таксі знає, що ви це знаєте. Не дозволяйте змовляти вас про альтернативні маршрути чи «ярлики», які можуть тривати 45 хвилин або більше.

Як не стати жертвою? Плануйте подорожі та проживання заздалегідь. Якщо вам потрібне таксі, скористайтеся готелем або рестораном для виклику. Якщо ви викликаєте таксі на вулиці, вибирайте лише ті, які мають помітні логотипи та номери телефонів. Ніколи не погоджуйтеся на поїздку в автомобілі без позначок – ви можете втратити не тільки гаманець.

1: «Добрі самаряни»

Добрий самарянин — це людина, яка докладає всіх зусиль, щоб допомогти ближньому. Коли ви подорожуєте незнайомою країною, ви можете сподіватися, що добрий самарянин допоможе вам знайти дорогу. Але, на жаль, деякі «добрі самаряни» насправді є переодягненими шахраями.

Деякі люди запропонують вам «допомогти» користуватися банкоматом. Обережно – вони лише намагаються отримати ваш PIN-код. Або деякі злодії встановлюють у банкоматі «пастку», яка змусить банкомат з’їсти вашу картку. Перш ніж використовувати банкомат, переконайтеся, що нічого не виглядає із гнізда для картки.

Інші будуть зависати на вокзалах і запитувати, чи потрібна вам допомога з придбанням квитка, а потім візьмуть гроші і втечуть. Ви також повинні остерігатися людей на вокзалах, які пропонують провести вас до вашого місця. Коли ви туди потрапите, вони вимагатимуть оплатити послуги.

Під час їзди поруч з вами може їхати автомобіль, і водій послужливо вкаже, що у вас спущене колесо. Поки одна людина допомагає вам поміняти шину, спільник сам принесе вашу кишенькову книжку або будь-які інші цінні речі. Часто люди, які допомагають вам, — це і є ті, хто пробили вашу шину.

В Іспанії є популярна афера, коли літня жінка пропонує вам гілочку розмарину на знак дружби. Тоді вона схопить вас за руку, прочитає вашу долю і вимагатиме оплати.

Як не стати жертвою? Не встановлюйте зоровий контакт і не приймайте нічого, що вам передають. Купуйте будь-які квитки самостійно. Якщо вам потрібна допомога, скористайтеся послугами консьєржа в готелі. Ніколи не дозволяйте нікому допомагати вам у банкоматі та нікому не віддавайте свій гаманець.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі