Чому питна вода з пляшок може пошкодити зуби

В останнє десятиліття американці п’ють дедалі більше бутильованої води. За даними Statista, щорічне споживання води у пляшках зросло майже на 40% у період з 2010 по 2019 рік, що в середньому становить 44 галони (166,5 літри) на особу станом на 2019 рік. Багато людей, як і раніше, воліють бутильовану воду водопровідної, і цей вибір був проілюстрований опитуванням “Американська вода”, проведеним OnePoll в 2020 році, який показав, що майже 70% з 2004 учасників воліють бутильовану воду водопровідної (через Study Finds).

Чому американці віддають перевагу бутильованій воді перед водопровідною, схоже, пов’язане з побоюваннями за здоров’я, пов’язаними із вмістом води. Дослідження проведене компанією J.D. Power у 2020 році показало, що чверть американців ніколи не п’ють воду з-під крана. Ендрю Хіт, старший директор з аналізу комунальних послуг компанії JD. Power, коментує деякі з основних причин нерішучості, заявляючи: “Поєднання неприємного смаку, неприємного запаху, високого вмісту мінералів та загальних побоювань щодо безпеки води спонукає значну частину американців – особливо у західних та південних штатах – не пити воду з-під крана”.

Незважаючи на те, що бутильована вода є популярною альтернативою серед американців, вона може бути не на користь наших зубів.

Щодо рівня фтору та pH

Чому питна вода з пляшок може пошкодити зуби

За даними Центрів США з контролю та профілактики захворювань  (CDC), водопровідна вода та вода у пляшках регулюються різними урядовими агентствами. Якість водопровідної води контролюється Агентством з охорони навколишнього середовища США (EPA), а вода у пляшках регулюється Управлінням санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA). У той час як деякі продукти з бутильованої води містять фтор, інші – ні, а недолік фтору може сприяти виникненню проблем зі здоров’ям ротової порожнини, таких як карієс.

Низький рівень pH також викликає занепокоєння, коли йдеться про бутильовану воду. За даними McLean Dentistry, нейтральний рівень pH водопровідної води становить 7, але деякі марки бутильованої води можуть мати рівень pH до 4 . Вода у пляшках з pH нижче 7 вважається кислою та може пошкодити зубну емаль. Доктор Інджунг Джо з Astor Smile Dental пояснює через Daily Mail: «Наша емаль починає руйнуватися при рівні pH 5,5, тому краще уникати будь-яких напоїв із pH нижче 5,5». Було виявлено, що вода в пляшках таких марок, як Voss, Dasani, Smartwater і Aquafina, має рівень pH 4, і тому вважається «дуже кислою».

Як переконатися, що ви отримуєте достатньо фтору

Чому питна вода з пляшок може пошкодити зуби

Фахівці рекомендують використовувати воду у пляшках із рівнем pH 5 і вище. До таких брендів відносяться Poland Springs, Fiji, Evian та Essentia (Reflections Dental Care). Якщо у вас немає іншого вибору, крім пити воду з низьким рівнем pH, фахівці радять пам’ятати про те, скільки часу ви витратите, потягуючи воду з пляшки. Лікар Інджунг Джо пояснює, що вживання кислого напою протягом півгодини краще, ніж його вживання протягом декількох годин (через Daily Mail).

Тим, хто бажає вжити додаткових профілактичних заходів, доктор Тема Старкман з High Line Dentistry пропонує зробити усвідомлений вибір, щоб гарантувати, що ви та ваші близькі отримують достатню кількість фтору. Особливо це є актуальним для маленьких дітей. Доктор Старкман заявляє через Daily Mail: “Якщо вони не п’ють значну кількість водопровідної води, а п’ють лише фільтровану воду в пляшках без виміряних рівнів фтору, то вони можуть мати проблеми з розвитком”.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: Помилка, яку ви робите при приготуванні овочів, роблячи їх не корисними

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі