Дієтолог назвала простий напій, що усуває безсоння

Проста заміна напоїв допоможе краще заснути – таку заяву зробила британський дієтолог Розі Міллен, назвавши напій, який усуває безсоння. Про це повідомило видання The Sun.

Експерти вже давно хвалять інгредієнти деяких трав’яних чаїв за їх розслаблюючі та заспокійливі властивості. За словами експерта, замінивши кофеїн певним трав’яним чаєм, можна відчути ефект швидкого засинання. Щоб краще спати, вона порадила людям відмовитися від кофеїну і натомість вибрати чай з ромашкою. Вона пояснила, як чай пригнічує мелатонін у мозку, який є гормоном, який змушує людей засинати.

«Замініть каву на ромашковим чаєм. Чай із ромашки містить апігенін. Цей антиоксидант зв’язується з певними рецепторами у вашому мозку, які можуть сприяти сонливості та зменшити безсоння. Тому це дуже заспокоює», – розповіла вона Express.

Хоча апігенін міститься в ромашці, його також можна знайти в петрушці, селері. Як зазначила експерт, апігенін розпочинає роботу, зв’язуючись із рецепторами мозку, що, у свою чергу, допомагає зменшити почуття тривоги, полегшуючи засинання.

У бесіді з The Sun доктор Тім Бонд із Чайної консультативної компанії заявив, що ромашковий чай – правильний вибір для людей, які хочуть впоратися з безсонням, підкріпивши свої слова результатами недавнього дослідження. «Ромашковий чай взагалі не містить кофеїну. Він містить апігенін, антиоксидант, який зв’язується з певними рецепторами в головному мозку, які можуть сприяти сонливості та зменшувати безсоння або хронічну нездатність спати.

Так, одне дослідження, проведене на жінках із порушеннями сну, які щойно народили, показало, що вживання однієї великої чашки (300 мл) ромашкового чаю щодня може покращувати якість сну та симптоми депресії», – поділився фахівець.

«Інше дослідження показало, що люди, які вживали 270 мг екстракту ромашки двічі на день протягом 28 днів, прокидалися вночі на третину рідше і засипали на 15 хвилин швидше, ніж ті, хто не вживав екстракт», – додав він.

Крім цього він зазначив, що всі чаї, особливо чорний чай, містять поліфеноли (антиоксиданти), а поліфеноли пов’язані з якістю сну. «Крім того, чашка чаю багата багатьма іншими перевагами для здоров’я та доброго самопочуття на всіх етапах життя, від концентрації уваги, обміну речовин та здоров’я серця, знижуючи ризик діабету 2 типу та серцево-судинних захворювань до здоров’я кісток та підтримання хорошого водного балансу нашого організму. І це лише деякі чудеса здоров’я від вживання чаю», – пояснив експерт із чаю.

Як зазначив доктор Каран Раджан у розмові з виданням, приймати кофеїн потрібно щонайменше за десять годин до сну. «Саме стільки часу потрібно вашому організму, щоб вивести його з кровотоку та усунути наслідки», – уточнив медик.
Кофеїн – це стимулятор, тому багато хто з нас п’є його вранці, щоб почуватися трохи живішим. Напої, що містять велику кількість кофеїну, включають каву, чай, енергетичні напої та інші безалкогольні напої, такі як кола.

Заспокійливий ефект

Якщо звичайний час відходу до сну у людини – 23:00, тоді згідно з методом доктора Раджа, не можна вживати кофеїн після 13:00 години дня. За словами експерта з чаю Бетан Томас, яка має ступінь у галузі чайної науки із Сільськогосподарського університету Фуцзяня, розповіла, що чашка чаю може допомогти у багатьох відношеннях: «По-перше, дати вам час зупинитися та подумати, сповільнитися та подихати. По-друге, інгредієнти деяких трав’яних чаїв чудово підходять для зменшення відчуття тривоги, що може допомогти вам розслабитися».

Так, у ході восьмитижневих досліджень було доведено, що цілісні квіти ромашки мають анксіолітичну (заспокійливу) та антидепресивну дію, що знижує відчуття тривоги у пацієнтів, які страждають на загальний тривожний розлад. Як пояснила Томас, якщо такі трави, як Гінкго, можуть допомогти зменшити почуття тривоги, тоді пелюстки троянди можуть надавати заспокійливу дію.

Раніше Tourist.com.ua писав, що “Стало відомо чому навіть повністю щеплені заражаються або серйозно хворіють“.

Цей контент, включаючи поради, містить лише загальну інформацію. Це жодною мірою не замінює кваліфікованого медичного висновку. Завжди консультуйтеся з фахівцем або лікарем для отримання додаткової інформації. Бажаємо міцного здоров’я, ваш Tourist.com.ua.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі