Тепер після відпочинку в Єгипті, туристам доведеться проходити додаткову перевірку

Проблема величезних черг, з якими стикалися відпочиваючі в аеропортах Шарм-ель-Шейха та Хургади після прильоту, і особливо при вильоті, більш-менш вирішена. І туристи, яких у великій кількості очікують на курортах Єгипту на новорічні свята, тепер пройдуть весь контроль за прильотом приблизно за півгодини.

Але найголовніше, що на вильоті єгиптянам вдалося зменшити час проходження всіх етапів контролю вдвічі: тепер в аеропорт можна приїжджати не за 6 годин до вильоту, а всього за 3. І це справді приємний сюрприз для туристів, яким тепер не доведеться нудитися у довгих чергах та приїжджати в аеропорт за півдня до вильоту.

Отже, які зараз етапи проходження контролю на вильоті:

  • на вході в аеропорт у всіх туристів перевіряють маршрутну квитанцію на зворотний рейс – у прямомовній мові звану електронним квитком. Туристам треба заздалегідь приготувати цей папір або знайти відповідний файл на смартфоні, інакше їх просто не пустять усередину, а перед цим контролем вони спровокують пробку і збільшать чергу. Особливо зазначимо, що перевірка маршрутних квитанцій на вході в аеропорт здійснюється єгиптянами на вимогу російської сторони, щоб припинити проникнення в аеропорт сторонніх.
  • далі потрібно пройти первинний контроль безпеки: рамка металодетектора та сканер багажу. На цьому етапі все швидко – знімати взуття і навіть виймати ремені не треба – достатньо вийняти всі предмети з кишень, на зразок смартфонів, зняти годинник і т.п.
  • після первинного контролю всіх туристів зобов’язують самостійно записатися в якусь книгу обліку пасажирів: процедура не зрозуміла за своїм призначенням, тим більше деякі особливо жартівливі туристи вписували замість свого ПІБ просто хрестики – їх ніхто не перевіряв.
  • далі туристи проходять до стійк реєстрації на свої рейси. Тут була виявлена ​​особливість: до стійок реєстрації на регулярні рейси черг практично не збиралося, а ось на чартери народ юрмився. Можливо, це зокрема пов’язано з економією чартерних рейсів на числі відкритих стійок реєстрації.
  • після реєстрації всі проходять паспортний контроль: до того, як його пройти, треба заповнити імміграційну картку на себе та своїх дітей (якщо вони летять із вами). Тут черг не було – працювало достатньо пунктів паспортного контролю, а сам процес проходив дуже швидко.
  • на виході із зони паспортного контролю формальна перевірка – чи прикордонником погашена ваша єгипетська віза.
  • і нарешті туристи потрапляють у зону передпольотного спецконтролю, де всі речі, включаючи взуття, просвічують на сканерах, пасажирів перевіряють на металодетекторах, а потім ще старанно обшукують руками з поділом на чоловіків та жінок. Але мало того, що це найдовша процедура, то ще й її організація викликає резонне питання: чому про необхідність зняти взуття, ремені та вийняти всі предмети з кишень заздалегідь співробітники аеропорту не попереджають? В результаті доброї половини туристів під час обшуку виявляється щось зайве, і їх посилають назад на початок сканера, щоб все викласти. Іноді це повторюється кілька разів, що, на жаль, збільшує чергу та нервує людей. Але і це ще не все: після особистого огляду та отримання дозволу забрати сумку зі сканера, туристів вибірково відводять на ручний огляд багажу, де виймають все з ручної поклажі – процедура довга і, чесно кажучи, не дуже вдало організована: огляд відразу кількох туристів відбувається на одному столі, причому публічно, а упаковати речі назад заважають пасажири, які знову переведені на огляд. Доводиться знову збирати сумку на найближчому вільному кріслі.

Як повідомив “Турпром”, власне, це все: вище описано всі етапи контролю туристів на вильоті їхньої Хургади.

Читайте також: По курортах Туреччини будуть ходити українські туристичні патрулі

Варто додати, що в Хургаді аеропорт тепер абсолютно новий. Тим не менш, зал очікування, де туристи проводять час до посадки в літак, не дуже великий, і сидячих місць на всіх явно не вистачає, а ціни на їжу та напої в місцевому кафе захмарні навіть за київськими мірками: півлітрова пляшка кока-коли коштує близько 300 гривень. Втім, є й приємний бонус: саме у цій зоні аеропорту розташовані магазини duty-free.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі