На Французькому люксовому курорті зрозуміли, що російських туристів не буде

Знаменитий французький гірськолижний курорт у французьких Альпах цього року втратив 90% клієнтів серед російських відпочиваючих, але залишається на плаву завдяки багатим арабським туристам і в перспективі – бразильських відпочиваючих. Заборона на в’їзд до Євросоюзу, санкції у різних сферах економіки для низки ультрабагатих росіян спровокувала масове скасування бронювань у Куршевелі – одному з найрозкішніших світових курортів.

За даними Businessinsider, власник лижної школи, розташованої на французькому альпійському курорті Куршевель, заявив, що більшість його високопоставлених російських клієнтів скасували бронювання після вторгнення російського в Україну 24 лютого. Філіппо Касачча зі Ski5 Star, приватний лижний інструктор, зазначив, що його компанія популярна серед російських багатих туристів та надбагатих арабів, включаючи королівську родину. За його словами, на початок війни бізнес був стійким. Але потім його російські клієнти потрапили під санкції, а лижна школа втратила 90% своїх російських клієнтів.

Проте частково врятували його справу та курорт від запустіння багаті арабські туристи. “Нам пощастило, тому що ми все ще працюємо з арабами, що компенсує відсутність росіян”, – пояснив він.

Багаті росіяни залишили розкішні гірськолижні курорти відколи розпочалася війна. Їхнє зникнення, особливо в найексклюзивнішому районі Куршевель 1850, який відрізняється приватністю та зручністю трас, стурбувало власників елітних шале. Один із них розповів, що вже помітна відсутність запитів на наступний рік від росіян, які, як правило, бронювали дорожчі об’єкти. Йдеться про шале, вартість оренди яких сягає $250’000 на тиждень. При цьому особливо песимістично для французьких бізнесменів те, що під потреби російських туристів було створено цілу інфраструктуру, яка тепер за умов санкцій виявилася непотрібною.

П’ятизіркові готелі у Куршевелі також відчули вплив меншої кількості російських відпочиваючих. Глава відділу бронювання Six Senses Residences and Spa Анжела Лавандьє звернула увагу, що після 24 лютого майже всі платоспроможні російські гості направили свої депозити на наступний лижний сезон.

При цьому, за даними видання, деякі росіяни останнім часом важко оплачували рахунки в готелях. А деякі зі співробітників готелю в Куршевелі нібито згадували, що принаймні $1’000’000 «висить» у неоплачених рахунках від російських олігархів.

Раніше російські олігархи скаржилися на труднощі, з якими вони зникли в умовах західних санкцій. Так, минулого місяця мільярдер Петро Авен, який перебуває під санкціями, заявив Financial Times, що він щосили намагається оплачувати рахунки і «не розуміє, як вижити» на тлі штрафів, накладених на нього.

При цьому російські туристи в бесіді з представниками курортів посилаються на загальні причини скасування бронювання, не вдаючись до подробиць і не називаючи точних даних про відвідування французького курорту. Інструктор Касачча додав, що наступного року резервацій від росіян не було, і що він та його команда «не впевнені» у перспективах. «Я думаю, що мине більше року, поки вони повернуться. До наступної зими ситуація не стабілізується», – такий прогноз зробив експерт.

Без багатих російських клієнтів французькі бізнесмени мають намір працювати над розширенням своєї клієнтської бази, приділяючи особливу увагу налагодженню відносин з недавнім припливом бразильських клієнтів. «

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі