Ми закриємо готелі, розпустимо персонал і поїдемо: найбільший курорт Туреччини опинився на межі краху

“У найгіршому випадку ми закриємо готелі, розпустимо персонал і поїдемо”, – так прокоментували тяжку ситуацію представники готелів найбільшого турецького гірськолижного курорту Улудаг, який опинився на межі краху. Небезпечний сюрприз піднесла погода – на курорті так і не з’явилося нормального снігового покриву, тому завантаження готелів насилу досягає 40%, а гірськолижні інструктори, підйомники та прокат обладнання за фактом залишаються без роботи.

Улудаг переживає найсуворішу зиму – пишуть турецькі ЗМІ. У перший тиждень високого сезону з боку внутрішніх туристів – у Туреччині зараз канікули – готелі увійшли з мінімальним завантаженням, у кращому випадку в 40%. Суттєва частина персоналу залишається без роботи — співробітників гірськолижних комплексів в Улудазі майже ніколи не викликають на робочі місця, а деякі готелі обслуговують третину персоналу.

«Я ніколи раніше не бачив такої атмосфери в Улудазі. У звичайні дні зараз усі готелі Улудага на 6000 місць були б заповнені, весь святковий період щодня приїжджало б близько 7-8 тисяч туристів. З одноденними туристами щодня було б 15-20 тисяч лижників. Але зараз їх немає», – розповів Мехмет Халук Бесерен, колишній президент Асоціації туристичних готельєрів та операторів Південної Мармари (GUMTOB) та власник готелю Uludağ Beceren.

Він заявив, що на курорті є готелі, які так і не відкрилися. Інші поступово відправляють своїх співробітників у неоплачувану відпустку — це стосується персоналу гірськолижних курортів та витягів. «Зараз має бути найприбутковіший період нашого сезону. Але якщо так піде й надалі — ми зможемо лише покрити наші витрати на зарплату персоналу. У гіршому випадку ми закриємо готелі і поїдемо», – підсумував турецький готельєр.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі