Туризм у Європі зіткнувся з небаченим транспортним хаосом, що перетворюється на фільм жахів

Британські туристи продовжують страждати у чергах в аеропорту – місцеві таблоїди пишуть, що прибувати в аеропорт окремі туристи з відчаю розпочали за 12 годин до вильоту. Перші після ковіда великодні канікули обернулися для них кошмаром – усі пасажири «зіштовхуються з величезним часом очікування через брак персоналу».

Британські соцмережі переповнені кадрами з аеропортів, де зібралися жахливі черги. “Повна бійня”, – коментує один кадри з Хітроу. “Величезні, величезні, величезні” черги “від одного кінця аеропорту до іншого”. “Досвід, жахливий в обох напрямках”, – заявляють туристи. А турист, який прославився своїм прибуттям за 12 годин, заявив, що думав, що «якщо приїхати рано, не доведеться мати справу з усім цим безумством». Відзначився, до речі, і аеропорт Дубліна – там туристам довелося стояти у черзі біля терміналу та о 4 годині ранку. Причина – брак працівників служби безпеки.

Втім, найстражденніший аеропорт Манчестера поки закликає туристів прибувати за три години. «У нас немає необхідної кількості працівників. Ми радимо пасажирам прибувати за 3:00 до вильоту. Найближчими тижнями очікуємо, що час очікування в службі безпеки становитиме до 90 хвилин. Тому ми просимо пасажирів прибути в аеропорт за три години до прибуття і ще раз перевірити, чи відповідає їхня ручна поклажа правилам безпеки, оскільки будь-який додатковий огляд сумок збільшить час очікування», – заявив Олексій Неш, прес-секретар аеропорту.

Крім того, авіакомпанії десятками скасовують рейси – British Airways скоротила 84 рейси, а easyJet не менше 38 рейсів тільки з лондонського Гатвіка. Причина – «нестача персоналу, спричинена хворобою». Постраждати можуть не менше ніж 20 тис. туристів, що посилює хаос.

«На суші та на морі» анітрохи не легше – на дорогах величезні пробки. Поромний оператор P&O, який раніше прославився масовим звільненням співробітників, заявив, що припиняє всі рейси в Калу до Страсної п’ятниці. У результаті в Дуврі «кошмар і хаос» і влада побоюється «великих інцидентів». Туристам порадили бронювати квитки до інших компаній. Але інший поромний оператор – DFDS повідомив, що ніяк не можуть прийняти зневірених клієнтів P&O. Вони досягли меж місткості – 40 тис. туристів поїхали лише за вихідні.

Скасовуються також і поїзди. Також туристів «тішать» пробками на дорогах, причому у ключових місцях – наприклад, на шосе поблизу аеропорту Хітроу – ще й йде ремонт. Керівництво Євротоннелю заявило, що підвищений попит на початку свят та скорочення пропускної спроможності поромів створили «свого роду цунамі трафіку одночасно». При цьому експерти очікують на ще одну хвилю хаосу під час повернення туристів назад.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі