Виявилося нове популярне вікно втечі росіян до Європи

Після вторгнення Росії в Україну, скасування рейсів та закриття повітряного простору, росіяни виявилися ізольовані від Європи. Проте, росіяни знайшли альтернативне «вікно» для втечі до Європи без надзвичайно тривалих перельотів – це прикордонний з Норвегією перехід, розташований за Полярним колом.

За даними норвезької газети VG, на кордоні біля Кіркенеса реєструється велика кількість охочих дістатися Європи або повернутися назад до своєї країни.

Нагадаємо, ЄС закрив свій повітряний простір для російських літаків на початку березня через початок війни Росії в Україні. Оскільки повітряний простір був закритий, більшість авіакомпаній скасували свої рейси і російські мандрівники втратили прямі та зручні перельоти в Європу і назад. Обхідні шляхи через транзитні країни значно збільшували час у дорозі та здорожчали подорож.

Керуючий компанією таксі, який керував перевезеннями туристів між норвезьким Кіркенесом та російським Мурманськом, зазначив, що кордон у Кіркенеса – один із небагатьох логістичних маршрутів для бажаючих мати «вікно» між країнами Заходу та Росією. Інші маршрути, доступні для росіян, пролягають через Стамбул та Дубай.

За словами власника компанії, маршрут через Кіркенес особливою популярністю користується серед людей, які зазвичай літають із Москви до Осло і назад. “Ті, хто зазвичай літає маршрутом Осло – Москва, приїжджають сюди, в Кіркенес, потім ми веземо їх через кордон до Мурманська, а звідти вони летять внутрішніми рейсами до Москви”, – пояснив він.

Також читайте: У ЄС повідомили, як будуватимуть залізну завісу для росіян за допомогою віз

З’ясувалося, що ті, хто в’їжджає до Європи, здебільшого роблять це з діловими цілями чи відвідують своїх родичів. При цьому, як зазначила норвезька влада, немає жодних стримувальних факторів, які забороняють громадянам Росії, які мають на руках шенгенську візу, дозвіл на проживання або інший документ, в’їжджати до Норвегії через прикордонний пункт у Кіркенесі.

ЄС уже погодив п’ятий пакет обмежувальних заходів проти Росії, він включає заборону на вхід судів під російським прапором в порти ЄС. Норвегія та Росія мають стабільну рибальську співпрацю протягом дуже довгого часу. Проте нові санкції ось-ось поставить під сумнів цю співпрацю. Проте, якщо Норвегія прийме цей санкційний пакет, місцева влада готова внести деякі корективи та застосувати певні винятки для кількох категорій, заявив міністр рибальства та океанів Норвегії Бьорнар Скьяран.

Крім того, що Норвегія планує запровадити нові обмеження, вона вже надіслала трьох російських дипломатів. Влада пояснила, що це рішення було прийнято у зв’язку з тим, що дії російських чиновників не відповідали їхньому дипломатичному статусу.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Лікар назвав умови, за яких організм сам швидко позбавляється зайвого жиру».

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі