Жахи відпочинку в Європі: відомий путівник почав відмовляти туристів від подорожей в Ірландію

Дублін став першим із міст, де кризова ситуація в туризмі, викликана останніми змінами, зростанням цін та авіаколапсом, потрапила в путівники. Знаменитий путівник Lonely Planet опублікував попередження для туристів про жахливі відвідини Дубліна, відмовляючи відпочиваючих від подорожі.

Серед головних причин – «брак житла, зростаючі витрати на оренду автомобілів і хаос в аеропортах», які вкрай негативно впливають на туризм у всій Європі. Частина туристів вже налякана настільки, що цурається поїздок. Подробиці читайте за цим посиланням.

Ще раз підкреслимо, що Дублін – це лише перша ластівка в низці подібних попереджень – у туризмі Європи вже настав повний хаос і все йде до колапсу.

Перше питання, яке рекомендує туристам поставити путівник, це: «Ви забронювали житло заздалегідь?» «Справа в тому, що зростаючі витрати на готелі завдають шкоди бюджетам відпочиваючих. Дані Центрального статистичного управління свідчать про зростання цін до 17% на проживання в готелях в Ірландії за останні три роки», – заявляють експерти путівника. Вони також нагадують, що в Ірландії – житлова криза, яку додатково посилюють біженці з України. “Знайти житло в останню хвилину вам буде нелегко”, – додає видання.

Ціни також не тішать – за даними Lonely Planet вартість розміщення на вихідних у центрі Дубліна у липні для двох людей варіювалася від 700 до 900 євро. «Найдешевша ціна склала 411 євро за окрему кімнату в молодіжному хостелі. У вересні доступно трохи більше варіантів, але ціни, як і раніше, високі, в середньому від 500 до 700 євро в п’ятницю та суботу ввечері», – додає видання. За межами столиці ціни дешевші, також зазначає путівник – в історичних ірландських графствах Голуей та Корк на два дні можна вкластися у 300-400 євро.

Другим кошмаром може стати оренда автомобіля – так як прокатні фірми продали половину своїх активів під час пандемії і шалено задирають ціни на решту. «У разі, який потрапив до заголовків газет у травні, одній парі було запропоновано 18 703 євро за оренду семимісного автомобіля в аеропорту Дубліна на перший тиждень серпня», — заявляє путівник. Головна складність для туриста в тому, що Дублін не є сумним винятком.

Аналогічна ситуація складається по всій Європі – хаос, сильне подорожчання, відсутність робочих рук як в аеропортах, так і в готелях стануть реаліями цього сезону практично скрізь.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі