«Це катастрофа»: цілий вид туризму у Франції повністю зникає

«Це катастрофа, просто катастрофа», – так оцінюють результати цього літа та туристичного сезону представники досить популярного в Західній Європі виду туризму — річкових круїзів, а також ресторанного та іншого бізнесу, що їм супроводжується. Рівень води в річках, озерах та водосховищах по всій Західній Європі знаходиться на гранично низькому рівні, а багато які взагалі просто пересохли. У результаті найсильніша посуха за останні десятиліття позначилася на річковому туризмі майже фатально.

Як приклад, агентство Reuter наводить ситуацію на річці Ду, притоці французької річки Сона. Річка протікає в мальовничих місцях на кордоні між Швейцарією та Францією та у звичайний час нею курсують круїзні судна. Туристи милуються каньйоном та водоспадами, а також витрачають гроші у місцевих ресторанах тощо.

Однак цього року після кількох місяців без дощів річка Ду в деяких місцях стала цілком несудноплавною, скоротившись до вузького струмка, який «мляво сягає» озера. У результаті місцеві круїзні компанії змушені везти туристів суходолом до тієї точки, де річка стає судноплавною. Прогулянки стали «значно коротшими», скаржаться туристи. А місцевий бізнес нарікає на збитки.

“Це катастрофа, просто катастрофа”, – заявляє місцевий ресторатор Крістоф Вальє, який розраховував на цей сезон, щоб оговтатися від спаду часів COVID-19.

“Ми сподіваємося, що це літо дійсно виняток із правил”, – додала директор компанії “Saut Du Doubs” Франсуаза Дро-Бартоле. Вона також повідомила, що бронювання на 20% нижче, ніж зазвичай для цієї пори року.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі