Таїланд розщедрився на безкоштовні ПЛР-тести для туристів

Управління туризму Таїланду (TAT) опублікувало нові правила в’їзду в королівство іноземних туристів, що діють з 24 грудня.

Мандрівники, які отримали QR-код у системі Thailand Pass до 22 грудня, зможуть в’їхати до Таїланду за програмою SandBox («Пісочниця») у заплановані дати без карантину. Перші 7 днів вони повинні провести у попередньо заброньованому готелі системи SHA+. Крім того, здати 2 ПЛР-тести: по прильоті та на 5–6 день перебування. Нагадаємо, раніше другий ПЛР був замінений на спрощений і більш дешевий експрес-аналіз ATK. Доплачувати за повторне ПЛР-дослідження не доведеться – витрати перебирає тайська держава. В аеропорту туристу видадуть спеціальний документ із QR-кодом, за яким безкоштовно скласти тест на 5–6 день можна буде в одному з пунктів із затвердженого списку. У Паттайї, наприклад, це Pattaya Memorial Hospital та Bangkok Pattaya Hospital.

Ті, хто не встиг оформити Thailand Pass до 22 грудня, чекають у Паттайї та інших туристичних провінціях Таїланду (за винятком Пхукету) проходити карантин після прибуття. Вакцинованим від COVID-19 – 7 днів, які не зробили щеплення – 10.

Умови в’їзду на Пхукет за програмою Phuket SandBox (“Пісочниця Пхукету”) залишаються без змін, з єдиною поправкою – замість експрес-аналізу ATK на 5-6 день також доведеться проходити повторне ПЛР-тестування. Це правило діє для всіх заявок на оформлення Thailand Pass, поданих після 22 грудня. Вартість двох ПЛР-тестів на Пхукет становитиме 4200 бат (близько 3,4 тис. грн).

Можна тільки вітати рішення влади Таїланду не брати доплату за другий ПЛР-тест з тих, кому за актуальними на момент оформлення Thailand Pass правилами потрібно було проходити лише одне ПЛР-дослідження на ковід після прильоту, зазначають спостерігачі. Проте не завадило б ще й знизити вартість тестувань для вакцинованих туристів, які приїжджають на Пхукет за програмою SandBox. Адже «Пісочниця» тепер діє лише на цьому острові, який має бути зацікавлений у залученні гостей із-за кордону. А 4200 бат з особи – відчутна витрата, особливо якщо на відпочинок вирушає сім’я.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі