Експерти: Що буде з українською авіацією найближчими днями?

Давайте відповімо на найважливіші питання щодо найближчого майбутнього української авіації.

Що відбувається?

Лізингові компанії почали відкликати літаки з України. Поки що про це офіційно повідомив лише один авіаперевізник — SkyUp. У своїй заяві він зазначив, що проблема виникла через вирішення страхових компаній. 12 лютого вони оголосили українським авіакомпаніям про припинення страхування ризиків у небі України за 48 годин, повідомляє Tourist.com.ua з посиланням на Аvianews.

Перший літак SkyUp змушений був «приземлити» через це вже 13 лютого. Під час виконання рейсу з Португалії до Києва літак сів у Кишиневі на вимогу лізингодавця, який заборонив подальший політ в Україну. Тут повітряне судно залишиться на невизначений час.

Що із літаками інших авіакомпаній?

Поки що про проблему офіційно заявив лише SkyUp. Інші авіакомпанії ніяк не коментують ситуацію.

У державному реєстрі цивільних повітряних суден України більшість літаків найбільших авіакомпаній зареєстровано на компанії Ірландії, Кіпру, США. Власних літаків авіаперевізники не мають. Це означає, що при виникненні страхових ризиків вони повинні на першу вимогу лізингодавця повернути літак.

Коли станеться ситуація?

48 годин, які страхові компанії дали українським авіакомпаніям, спливають 14 лютого. Цього ж дня має стати зрозумілим, чи вдасться сторонам знайти рішення. В іншому випадку більшість літаків українських авіакомпаній покинуть територію України. Якщо рішення буде, літаки продовжать польоти у звичайному режимі.

Чи закрите небо?

Україна не закривала небо для польотів, заявило 13 лютого Мінінфраструктури України. Також відкрито всі аеропорти країни. Польоти обмежені лише у небезпечних зонах на сході країни ще з 2014 року.

Аналогічні заборони не вели головні авіаційні регулятори США та Європи – Федеральна авіаційна адміністрація США (FAA) та Європейське агентство з безпеки авіації (EASA).

Що із польотами іноземних авіакомпаній?

З іноземних авіакомпаній про припинення польотів в Україну на невизначений час заявила лише голландська KLM. Вона ухвалила таке рішення на основі своєї системи ризиків, яка оцінює безпеку маршрутів. Місяць тому на підставі цієї системи KLM відмовилася від нічної стоянки літаків в аеропорту Бориспіль.

Інші іноземні авіаперевізники поки що не заявляли від скасування рейсів в Україну.

Що дивного у ситуації?

Страхові компанії не припиняли страхове покриття для українських авіакомпаній у 2014 та 2015 роках, коли на території країни вели активні бойові дії. Літаки продовжували літати, оминаючи закриті зони для польотів.

Наразі на території України не ведуться активні бойові дії, але страхові компанії висувають ультимативні вимоги, які можуть зупинити українські авіакомпанії.

Також раніше ми писали:

На тлі паніки Україна закликає іноземних мандрівників зберігати спокій

Мінінфраструктури зробило заяву щодо закриття повітряного простору України

Через 48 годин українським туристам закриють авіасполучення з Туреччиною та Єгипом

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі