IATA: вперше світові авіакомпанії отримали подвійний удар – настають банкрутства

Зростання цін на нафту по всьому світу одночасно з зміцненням долара США, що почалося, завдають подвійного удару і створюють ефект «ідеального шторму» для авіакомпаній по всьому світу, які і так ледве дихають, сильно постраждавши від пандемії. Ситуація, що склалася, загрожує галузі в тому числі і масовими банкрутствами. Такі заяви було зроблено на щорічному черговому засіданні Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), яке пройшло у столиці Катару Досі.

Як заявили експерти галузі, ситуація склалася незвичайна. У минулому, коли ціни на нафту у світовій економіці у минулому зростали, долар США втрачав ціну, а коли долар США зміцнювався, ціни на нафту падали. Це сприяло вирівнюванню фінансової дії на авіакомпанії, що працюють в інших валютах. На даний момент зростають як долар, так і ціни на нафту – і це може стати додатковим ударом по авіаційному транспортному сектору після пандемії. До цього додається інфляційний тиск та нестача персоналу.

«Авіакомпанії за межами США мають серйозний ризик від цін на нафту, зборів за купівлю та лізинг літаків, витрат на технічне обслуговування, а іноді й боргів, які вони мають», – загалом прокоментували ситуацію експерти. Тоні Веббер, колишній головний економіст австралійської авіакомпанії Qantas, в інтерв’ю Reuters озвучив таку заяву: «Це безперечно не дуже добре для авіакомпаній. Це ідеальний шторм. Він зазначив, що всі перевізники – у тому числі й американські, які не отримують підтримки від уряду, віддали б перевагу більш слабкому курсу долара за низької ціни на нафту. Таким чином, компанії отримують вигоду від вищого обмінного курсу, коли вони продають квитки іноземним клієнтам у євро та інших валютах.

На даний момент витрати авіакомпаній сильно зросли – їх перерахував виконавчий директор Korean Airlines Гейніл Уолтер Чо: «Стало дуже дорого отримувати паливо, все стало дорого. Ми маємо значну суму доларів. Ми також маємо платити відсотки. Процентна ставка низька, але наші витрати сильно зросли через цей обмінний курс». У свою чергу, виконавчий директор Malaysia Airlines Ізхам Ісмаїл повідомив, що гроші, раніше сплачені за паливо, становили 20% усіх витрат, але тепер вони зросли до 45%. У результаті авіаперевізники мають високий ризик виявитися неспроможними боржниками.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі