Популярна країна в Азії вводить мито на туристів: 200$ за кожну ніч перебування

Одна з небагатьох азіатських країн, яка не тільки заявляє принцип залучення «небюджетних» туристів, а й дотримується його насправді, має намір серйозно збільшити мито, яке туристи зобов’язані заплатити щоночі перебування на її землі. Йдеться про Бутан – туристи, які відвідують країну, якщо зміна набуде чинності, будуть повинні заплатити у фонд сталого розвитку (SDF) $200 за ніч.

Таку зміну у законопроекті про податок на туризм Бутану 2022 року запропонував міністр фінансів Намгай Тшерінг під час подання законопроекту до Національної асамблеї. Відповідно до запропонованої версії поправок Глава 2, розділ 7 Законопроекту про туристичний збір Бутану 2022 року говорить: «Турист зобов’язаний заплатити туристичний збір, відомий як SDF, у розмірі 200 доларів США за ніч, який може іноді переглядатися компетентним органом».

Туристи, які відвідують Бутан, зараз платять $65 як роялті за ніч. Як додав глава Мінфіну країни, SDF вартістю $65 було введено у 1991 році і не переглядалося більше трьох десятиліть. У результаті його збільшення повністю відповідатиме політиці Бутану в галузі туризму «Висока вартість, низький обсяг».

Член парламенту (депутат) Ламгонг-Вангчан Угьєн Тшерінг, у свою чергу, запевнив, що турсектор вітає цей крок, але просить про продовження реалізації законопроекту для плавного переходу. Він запропонував відкласти реалізацію законопроекту приблизно на шість місяців.

Зазначимо, що туризм у Бутані – високогірній країні між Китаєм та Індією – розпочався у 1974 році і з самого початку дотримувався вкрай суворих правил. На початку 2000-х країну відвідували трохи більше ніж 7 тис. туристів на рік. Уряд спочатку зайняв позицію, що туристи можуть руйнівно впливати на унікальні та практично недоторкані ландшафти Бутану та на його самобутню культуру. Тому воно принципово робило ставку на елітарний туризм туризму вищої якості. Кожен турист повинен сплатити згадане мито за кожен день перебування у країні. У цьому туристів не може бути більше, ніж місць у готелях. У Бутані нині діють понад 75 ліцензованих туристичних компаній.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі