Названа кількість готелів у Єгипті захищених від акул

Хоча готелям Єгипту і наказано подбати про «антиакульний» захист пляжів, реальність далеко не завжди збігається з наказами чиновників. Серед готелів Єгипту всього від 7 до 10% обладнані сітками, що захищають туристів від акул, причому це стосується і Хургади і Шарм-ель-Шейха. Такі дані представили ЗМІ, посилаючись на дані туроператорів та туристичного роздробу.

Як заявляє ЗМІ, сітки є лише у 20 з більш ніж 300 готелів у Хургаді та Шарм-ель-Шейху – таку інформацію назвали в Асоціації туроператорів (АТОР). Як повідомили роздрібні агенства, за даними лише за Хургадою, частка готелів із захисними сітками не перевищує 10%.

«Встановлення «акулячих» сіток для Єгипту — досить складний процес, оскільки є пірси для причалу яхт та екологічні обмеження. Але найпопулярніші об’єкти розміщення, як правило, вони мають», — пояснили експерти турсервісу.

При цьому нагадаємо, що в середині червня готелі Хургади отримали «категоричний припис» перевірити «антиакульний» захист та систему безпеки на пляжах, у тому числі захисні сітки, після чого у Хургаді знову відкрили пляжі, але не всі. Також готелі зобов’язали організувати спеціальних рятувальників, завданням якого буде по суті «захист від дурня». Вони повинні будуть відстежувати перебування туристів лише у безпечних для купання зонах. Причому передбачається виділити і для дайвінг-екскурсій та інших активностей на море. Причому готелям та дайвінг-центрам пригрозили раптовими офіційними та «таємними» перевірками, які перевіряють «акулобезпеку», і тим, хто її проігнорує, загрожують не лише штраф, а й закриття.

Також окремі сили влада обіцяє виділити на моніторинг переміщень акул у Червоному морі. Нагадаємо, що за даними дослідників «акулонебезпечним» може бути весь літній період, ризик нападу акул збережеться щонайменше до серпня. Причина – біологія. Як пояснив доктор Махмуд Абдель-Раді, професор морського середовища в Національному інституті морських наук у Червоному морі, тип акули, яка напала на туриста, відноситься до сумнозвісного типу тигрових акул, які часто нападають на плавців і дайверів. Вони живуть там, де течії досить теплі, і навіть коли вода прогрівається, акули припливають на мілководді. Основна причина – захист дитинчат, щоб їх не зжерли акули-самці. При цьому небезпечний сезон починається з травня – коли акули шукають безпечне місце і однозначно агресивні – і триває аж до серпня. Подробиці читайте у цьому матеріалі.

Нагадаємо, ще одну жахливу та незвичайну причину, через яку в Хургаді акула напала на російського туриста та з’їла його, назвали місцеві рибалки. Ахмед аль-Маграбі, голова рибальського синдикату Дамієтта в Єгипті заявив, що власники торгових суден часто нишком скидають мертву або хвору худобу у відкрите море. Що «підгодовує» акул.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі