Турист у Туреччині був здивований, дізнавшись причину приємного лимонного запаху в більшості громадських місць

Мандрівники, які вперше відвідали популярні торгові та громадські місця в Туреччині, помічали приємний лимонний запах. Виявляється, це пояснення, повідомив іноземний турист у своєму блозі.

Йдеться про ресторани, кафе, автобуси, перукарні та інші локації, де є відвідувачі. Коли блогер сам уперше зустрівся з цим ароматом, то подумав, що у приміщеннях використовуються спеціальні ароматизатори. Але насправді турки розпорошують знаменитий турецький одеколон Kolonya. Його основні компоненти – етиловий спирт, вода та ароматизатори. У Туреччині можна знайти одеколони з ароматом лимона, апельсина, тютюну, лілії, лаванди та навіть горіхів. Але найпопулярнішим видом є варіант із лимонним ароматом.

У давнину ця ароматизована рідина вже використовувалася для релігійних обрядів та домашнього використання. Залежно від її текстури вона називалася «туалетною водою», «парфумом» чи «одеколоном». Першою відомою парфумованою рідиною в імперії Османа була рожева вода, яка була вперше виготовлена на Аравійському півострові.

Одеколон був винайдений у XVI столітті і потрапив до імперії Османа при султані Абдулхаміті II, незабаром витіснивши рожеву воду. Османи змішували його з розмарином, бергамотом, апельсином та лимоном, додавали цукор та використовували для лікування розладів шлунка.

Турист у Туреччині був здивований, дізнавшись причину приємного лимонного запаху в більшості громадських місць

Турецький одеколон використовується практично в кожному будинку для ароматизації та як засіб проти бактерій. Його також використовують для зняття головного болю і навіть замість нашатирного спирту при непритомності. У турецькій провінції одеколон досі продається в аптеках на вагу.

«У цій південній країні збереглася традиція пропонувати гостям одеколон для обробки рук перед прийомом їжі та після використання туалету. Навіть у перукарні майстри використовують лимонну колонію для дезінфекції після гоління шкіри. Її ціна в магазинах Туреччини відрізняється в залежності від виробника. Але в середньому 1 літр Kolonya можна придбати за 30 лір (50 гривень)», – пояснив мандрівник.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі