Туризму Туреччини знову під загрозою: морський слиз з’явився на березі Мармурового моря

Морський слиз знову з’являється на узбережжі Мармурового моря у Стамбулі, повідомляють турецькі ЗМІ.

Проблема повертається, зокрема, до стамбульських районів Тузла та Кадакей в азіатській частині мегаполісу, хоча шар слизу на поверхні моря все ще не такий товстий, як у 2021 році.

Проф. Мустафа Сар, експерт Університету факультету морських наук 17 вересня в окрузі Бандарма, прокоментував, що це явище підтверджує його прогноз про те, що морський слиз повернеться вже у 2022 році, незважаючи на зусилля щодо його очищення минулого року.

Невелика кількість морського слизу спочатку була помічена в районі Малтепе в Стамбулі в лютому цього року, але пізніше він з’явилася в двох інших місцях.

“Морський слиз – це наслідок. Не можна очікувати, що він повністю зникне без усунення причин”, – сказав учений.

Морський слиз – це надмірне зростання фітопланктону /мікроводорослей/. Товстий слизовий шар на поверхні моря містить різноманітні мікроорганізми, а основними факторами, що сприяють його утворенню, є підвищення температури морської води внаслідок глобального потепління та забруднення. Проблема морського слизу має серйозні наслідки для рибальства та туризму.

В результаті великої кампанії з очищення минулого року в Туреччині морський слиз був видалений з поверхні моря, хоча в деяких місцях він зберігається в морі під поверхнею, додає БТА.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі