Туреччину та Туніс оголосили небезпечними для туристів країнами

“Ми пішли на великий ризик”, – так заявив уряд Нідерландів, який знімає обмеження для своїх туристів усередині ЄС. А ось для країн ззовні обмеження тільки нарощуються – і до них потрапили такі популярні туристичні країни як Туреччина та Туніс. Ті, хто повернувся до Нідерландів з цих країн, повинні пройти тестування перед поїздкою і пройти карантин, якщо вони не отримали бустерну вакцину.

Усього уряд Нідерландів оголосив 12 країн, що не входять до ЄС, «зонами високого ризику» через зростаючу кількість інфекцій Covid. Правила посилюються вже з 8 лютого – тобто, раптово – всі пасажири, які прибувають до Нідерландів з Туреччини і ще 11 країн повинні будуть мати негативний результат тесту, причому ті не отримали 3 дозу бустерної вакцини, будуть піддані обов’язковому карантину. Крім Туреччини та Тунісу до списку потрапили європейські балканські країни – такі як Сербія, Албанія, Північна Македонія та Боснія та Герцеговина, та частина екзотики на кшталт Болівії, Коста-Ріки, Гайани, Лівану, Панами та Суринаму.

Також буде цікаво: Туреччина з’єднала Європу та Азію найдовшим підвісним мостом у світі

Асоціація голландських туристичних агенцій (ANVR) заявила, що обурена цим рішенням. Фактично воно передбачає, що особам старше 13 років, які прибули з цих країн і не отримали «бустерну» вакцину від Covid, доведеться відсидіти обов’язковий 10-денний домашній карантин. Також їм доведеться проходити тест у день прибуття до Нідерландів та на 5-й день перебування в країні. Якщо тест на 5 день буде негативним, застосування карантину закінчиться.

За даними Міністерства закордонних справ Нідерландів, правила поїздок знову стали жорсткішими через швидке зростання випадків зараження Covid у Туреччині та 11 інших країнах. Всі ці країни були оголошені «зонами підвищеного ризику» і перебувають у списку країн, які не слід відвідувати.

«Старими методами не слід боротися», – прокоментував ситуацію Президент ANVR Франк Остдам. За його словами, туристи вже два роки не можуть виїхати нікуди за межі Євросоюзу та напруга зростає. При цьому, пославшись на дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я та влади ЄС, він додав: «Варіант Omicron, що викликає менший дискомфорт, поширений повсюдно. Тому більше немає сенсу запроваджувати обмеження на поїздки. Рішення Нідерландів створює непотрібні бар’єри як ділових мандрівників, так туристів», – заявив він.

Нагадаємо, лише тиждень тому, згідно з даними турецького МОЗ, добова кількість хворих склала 102 601 особа, тобто вперше з початку пандемії ця цифра перейшла психологічний показник у 100 000 осіб. При цьому квітневе закриття курортів Туреччини для туристів відбулося за значно менших цифр. Тодішні рекорди штаму «дельта» не перевищували 60 тис. випадків на день, а на момент закриття вони навіть «відкочувалися» до 40 тис. Проте напередодні початку весняно-літнього туристичного сезону в Туреччині, який зазвичай стартує з квітня, виникають побоювання з приводу повторення торішнього блокування. Подробиці читайте за посиланням.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Лікарі розповіли про небезпечні для здоров’я помідори на прилавках, від яких можна впасти в кому».

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі