В Туреччині повідомили, що курорти та готелі на травень-червень вже зайняті

Туреччина, яка у 2021 році обійшла всіх «доковідних» лідерів туризму за кількістю прийнятих туристів, розраховує повторити свій успіх і у 2022 році. І шанси на це справді є – принаймні на травень-червень у готелях номера вже зайняті. Згідно з турецькими ЗМІ, ця заява прозвучала на найвищому рівні – про це повідомив міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу, презентуючи нову програму безпечного туризму.

Як підкреслив глава турецького МЗС, завдяки цій програмі – а також готовності без проблем приймати туристів з будь-яких країн, яким не закривали виїзд їх уряди – Туреччина у сезоні 2021 року «обійшла країни-лідери у сфері туризму». «У 2021 році ми били рекорди щомісяця і продовжуємо бити рекорди. Спочатку ми досягнемо нашої мети у 51 мільйон туристів, що було нашою метою на 2019 рік, а потім наступної нашої мети у 70 мільйонів», – упевнений Мевлют Чавушоглу.

Читайте також: Обвал турецької ліри схвилював Єгипет: туристи можуть вибрати Анталію замість Хургади

Необхідно наголосити і на наступних словах турецького міністра. «Ми бачимо, що броні готелів на травень-червень вже заповнені», – наголосив глава турецького МЗС. Цілком можливо – фактично в літньому сезоні 2021 року Туреччина була єдиною пляжною країною Середземномор’я, що запропонувала туристам політику максимальної доступності. Настільки відкритих країн у «ближньому доступі» у туриста немає – можна сказати, що пандемія та європейські правила забезпечили Туреччині свого роду конкурентну перевагу щодо як мінімум українських та російських туристів. Втім, охочих потрапити на «берег турецький» багато й у Європі – це, зокрема, Німеччина та Великобританія. Хоча ці країни і утримували Туреччину в «червоному списку», європейські туристи також готові заполонити турецькі пляжі за найменшої нагоди.

Для українського туриста це звучить швидше за попередження. Насамперед – про критичний дефіцит місць у турецьких готелях. А також – про зростання цін. Нагадаємо, що у зв’язку з фінансовою кризою Туреччина серйозно розраховує на туризм як на свою «валютодобувну» промисловість. Однак різке зростання цін на основні енергоносії – електроенергію та газ, неминуче спричинить збільшення витрат і відповідне зростання цін на самі готелі, а отже, попит на них може впасти.

Нагадаємо, що різке падіння курсу турецької ліри наприкінці 2021 року на ціни готелів для іноземних туристів не вплинуло, адже готелі виставляють свої ціни у валюті. Але трапилося те, чого і побоювалися готельєри – держава з 2022 року різко піднімає ціни на енергоносії – електрику та газ, а це вже безпосередньо впливає на витрати готелів. А додатково впливає опосередковано: всі продукти харчування, якими в готелях годують туристів, також різко злітають у ціні. Що, у свою чергу, загрожує істотним зростанням цін на відпочинок у Туреччині. Прогноз про ціни в Туреччині читайте у матеріалі «Названа причина, чому готелі Туреччини у 2022 році злетять у ціні».

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Відмова від солодкого призводить до значних покращень в організмі вже через місяць».

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі