Стало відомо, чому готелі Туреччини у 2022 році злетять у ціні

Новий рік зробив готелям Туреччини – а відповідно і туристам – вкрай неприємний «подарунок»: різке зростання цін на основні енергоносії – електроенергію та газ, що неминуче спричинить збільшення витрат і відповідне зростання цін на самі готелі.

Нагадаємо, що різке падіння курсу турецької ліри наприкінці 2021 року на ціни готелів для іноземних туристів не вплинуло, адже готелі виставляють свої ціни у валюті. Але трапилося те, чого і побоювалися готельєри – держава з 2022 року різко піднімає ціни на енергоносії – електрику та газ, а це вже безпосередньо впливає на витрати готелів. Додатково впливає опосередковано: всі продукти харчування, якими в готелях годують туристів, також різко злітають у ціні. Що, у свою чергу, загрожує істотним зростанням цін на відпочинок у Туреччині.

При цьому темпи зростання цін справді вражають. Підвищення тарифів на електроенергію становитиме від 52 до 130%, ціна на газ зросла на 50%. Ціни на бензин у Стамбулі зросли до 12,91 турецького ліру, а дизельного палива до 12,76 турецького ліру. Також зросли різноманітні податки та штрафи.

Також читайте: З Нового року ціни на готелі Туреччини збільшаться на 20-50%

Нагадаємо, що ще наприкінці листопада експерти з турецького турбізнесу попереджали, що падіння турецької ліри може призвести не лише до зростання цін на тури, а й до економічної нестабільності в країні, за якою ризикує політична. З початку року ліра втратила 40% своєї вартості, ставши серед країн, що розвиваються, другою за значимістю знецінюваною валютою після бразильського реалу.

Також читайте: Популярний курорт Туреччини оголосив Україну найбільшим ринком: узимку знову розпочалися чартерні програми з українськими туристами

На засіданні Асоціації турецьких туристичних агентств (TÜRSAB) експерти заявили, що до квітня-травня ціни на турецькі курорти зростуть на 50-60%, чому причиною є високий попит з боку іноземних туристів, а також – непередбачувана ситуація з валютою. «Збільшення валютних курсів безпосередньо відбивається на наших витратах. Ми не можемо купувати товари, які ми купили цього тижня, за тією самою ціною наступного тижня – щотижня ми спостерігаємо 30% зростання. Вартість цих товарів найбільше впливає вартість номера. Тому ми не можемо зробити прогнозовані ціни на наступний сезон», – заявив Бюлент Зюзер, віце-президент Союзу туристичних підприємств та розміщення Егейського моря (ETIK). А крім того, подорожчання всього може призвести до масових протестів та політичних скандалів.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: “Дієтолог спростувала користь трьох модних продуктів для схуднення“.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі