Туристи з усього світу продовжують стікатися в Памуккале

Популярний туристичний район Туреччини Памуккале у південно-західній провінції Денізлі залишається улюбленим напрямком для відпочинку та восени.

Завдяки унікальному природному ландшафту, давній історії та термальним джерелам Памуккале, який також називають «білим раєм», привертає увагу мешканців та гостей Туреччини цілий рік.

З турецької мови Памуккале перекладається як «бавовняний замок», оскільки біла гора зовні нагадує бавовняне поле.

Цей район Туреччини включено до списків спадщини ЮНЕСКО.

З нормалізацією епідситуації в Туреччині турпотік у регіон почав набирати обертів.

Туристи з усього світу продовжують стікатися в Памуккале

У січні-жовтні поточного року турпотік у Памуккалі перевищив 1 млн осіб. Саме такою була мета турсектору за підсумками року.

Памуккале відомий травертиновими каскадами, терасами та басейнами, а також підземними містами.

Туристи проводять час, прогулюючись білими терасами-травертинами, купаючись у термальних джерелах, у тому числі у знаменитому басейні Клеопатри, подорожуючи на повітряних кулях і здійснюючи стрибки з парашутами.

Температура води в античному басейні Клеопатри і взимку і влітку не опускається нижче 36 градусів.

Басейн Клеопатри – тепле термальне джерело, в якому, за переказами, купалася сама єгипетська цариця.

Водойма утворилася в 692 р. до н.е. Сильні землетруси привели в рух тектонічні плити. На місцях зрушень і розломів гірських порід утворилися тріщини, якими гейзерні води і пробилися на поверхню. Античний басейн утворився природним шляхом внаслідок обвалення колон та скупчення термальної води.

Занурення дарує відчуття умиротворення, а багатий мінеральний склад насичує, оздоровлює та омолоджує весь організм. Вода настільки прозора, що на дні легко можна побачити кам’яні колони і блоки, фрагменти будівель часів Римської імперії.

Туристи з усього світу продовжують стікатися в Памуккале

Купання в басейні справляє на місцевих та зарубіжних туристів незабутнє враження.

Любителі гострих відчуттів відвідують Памуккале, щоб стрибнути з парапланом із пагорба Динаміт недалеко від стародавнього міста Ієраполь.

Політ на параплані над травертинами – дивовижна та незабутня подорож.

У Памуккалі також організуються польоти на повітряних кулях. Туристи отримують можливість зустріти світанок на висоті 1500 метрів.

Голова Асоціації готельєрів та туроператорів Денізлі (DENTUROD) Газі Мурат Шен повідомив агентству «Анадолу», що останнім часом інтерес до Памуккали зростає.

За його словами, турпотік у Памуккалі виріс майже вдвічі порівняно з 2020 роком.

«Останнім часом приїжджають гості з Індонезії та Південної Кореї. Бронюються тури з Японії. Зараз чекаємо на зняття обмежень на подорожі з боку Китаю. Таким чином, ми маємо намір досягти перевищення показників 2019 року», – зазначив він.

За словами Шена, у майбутньому планується також організувати нічне освітлення травертинів, що дозволить залучити більше туристів.

«Очікуємо, що особи, які одного разу побували в Памуккалі, захочуть сюди повернутися», – додав він.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі