Туристка назвала 7 шкідливих звичок у турків, на які боляче дивитися

«Іноді просто дивуєшся, наскільки турки себе не бережуть!» – так охарактеризувала у своему блозі «Яндекс.Дзен» звички місцевих у Туреччині мандрівниця, перерахувавши сім пунктів їхніх згубних залежностей. Проживши загалом у республіці понад рік, туристка зрозуміла, що в багатьох місцевих жителів звички одні й самі, оскільки молодше покоління переймає їх від старших.

По-перше, туристка наголосила, що турки їдять дуже багато хліба. На маленьку сім’ю купують не менше п’яти буханців і їдять не в прикуску з основними стравами, а використовують булки як фастфуд: розрізають уздовж, кладуть котлети або рибу, додають овочі – і з’їдають за один раз. На думку мандрівниці, харчова поведінка турків може бути відлунням бідності у минулому, коли всі жили злиднями, а хліб допомагав наїстися. Ситуація нагадала дівчині «голодні 90-ті» у країнах СНГ: голод пройшов, а звичка залишилася.

По-друге, в їжі турки не знають міри і об’їдаються щоразу. Кожен прийом їжі – це ціле застілля: м’ясо чи риба з вуглеводами, плюс суп, салат, неодмінно хліб чи піца та десерт. Все це жирне, смажене та солодке. «Не дивно, що у Туреччині так багато повних людей», – написала авторка.

По-третє, п’ють колу. Буквально в кожному холодильнику турецької сім’ї можна знайти «батарею коли або іншого газування, яке міцно влаштувалося в їхньому щоденному раціоні – це плоди масштабної реклами виробника в дії. Причому діти звикли пити її замість води. “Додайте до цього звичку їсти багато хліба і переїдати – і ви зрозумієте, чому в Туреччині так багато “млявих” дітлахів шкільного віку”, – зауважила блогер.

По-четверте, зловживають фастфудом. Торгові точки з недорогою їжею та безкоштовною доставкою зустрічаються в Туреччині на кожному кроці, тому звичну домашню їжу готують у країні не часто.

По-п’яте, пробують їжу на ринках без побоювань. «У Туреччині вважається нормальним підійти до будь-якої крамниці та спробувати фрукт чи овоч», – обурилася дівчина, оскільки в умовах ковида звичка їсти немите викликає «легкий шок». При цьому самі продавці ображаються, якщо туристка відмовляється куштувати, наприклад, черешню.

По-шосте, цілодобово дивитись телевізор. Як зазначила блогер, «жодна нація не дивиться телевізор настільки часто». Чоловіки дивляться футбол, а жінки – серіали та ток-шоу.

По-сьоме, ведуть сидячий спосіб життя. Майже в кожній турецькій сім’ї є автомобіль чи електромопед – все для того, щоб пересуватися пішки якнайменше. “Якщо маршрут має на увазі більше 15 хвилин пішої прогулянки, вони, як правило, скористаються транспортом”, – резюмувала спостережна мандівниця.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі