Археологи виявили найбільше у світі підземне місто

Археологи виявили найбільше підземне місто у світі. Воно знаходиться у Туреччині.

В окрузі Мідьят, у південно-східній провінції Мардін, археологи виявили печеру, яка є лише початком тунелю з безлічі проходів, що ведуть до комплексу, що складається з колодязів, силосів та місць відправлення культу – всі вони датуються другим та третім століття нашої ери.

“Мідія використовувалася безперервно протягом 1900 років”, – сказав Гані Таркан, директор музею в Мардіні, який керує розкопками. “Спочатку він був побудований як укриття або місце для втечі”.

Оскільки християнство не було офіційною релігією у другому столітті, сім’ї, які прийняли християнство, знаходили притулок у підземних містах, рятуючись від переслідувань з боку влади. «Мабуть, підземне місто Мідьят було одним із житлових приміщень, збудованих для цієї мети», — додав він.

Подібні підземні міста знайшли по всій Туреччині. У Каппадокії у східній Анатолії, нині центральної Туреччини, знаходиться близько 200 стародавніх поселень, висічених у м’яких вулканічних породах регіону в 7-му та 8-му століттях. Історики вважають, що спочатку ці печери були притулком у регіоні від іноземних загарбників, а в 14 столітті використовувалися як притулки для християнських меншин, що ховалися від окупаційних османських військ.

Повністю занедбані міста були лише 1923 року, після закінчення греко-турецьких війн.

Вони були знову відкриті випадково в 1963 році, коли чоловік виявив потайну кімнату за стіною свого будинку.

Найвідоміше підземне місто Каппадокії – багатоповерховий комплекс Дерінкую, побудований між 780 і ​​1180 роками нашої ери, розташований приблизно в 60 метрах під землею. Він може вмістити близько 20 000 осіб, а також худобу. Винні льохи, стайні, каплиці та релігійна школа були виявлені серед тунелів, що з’єднують Дерінку з іншими подібними поселеннями.

Проте нещодавно відкрите місто Мідьят випереджає Дерінку. Він може вмістити “від 60 000 до 70 000 людей”, – говорить Таркан.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі