Вчені виявили ще один несподіваний ефект від прийому Віагри

Прийом лікарського препарату для збільшення потенції – Віагри, допоможе покращити здоров’я мозку та знизити рівень токсичних білків, які спричиняють деменцію на дві третини. Про це заявили американські вчені, провівши нове дослідження. Його результати опубліковані у журналі Nature Aging.

Експерти проаналізували дані про 7.2 мільйони дорослих американців і виявили, що у постійних споживачів ймовірність діагностування хвороби Альцгеймера протягом наступних шести років була на 69% нижчою.

На думку медиків, маленьку блакитну пігулку незабаром можна буде виписувати не лише за її прямим призначенням, а й для боротьби з деменцією. А поки що експерти планують провести нове дослідження, щоб перевірити переваги силденафілу – універсальної версії Віагри – у пацієнтів із ранньою хворобою Альцгеймера.

Команда з клініки Клівленда вивчила, чи можна використовувати будь-який з 1600 схвалених препаратів для усунення основних причин захворювання. В результаті провідний науковий співробітник доктор Фейсонг Ченг з Інституту геномної медицини клініки Клівленда зазначив: «Сільденафіл, який, як було показано, значно покращує когнітивні функції та пам’ять у доклінічних моделях, представлений як найкращий кандидат на лікарський засіб. Він може чинити нейропротекторну дію та знижувати рівень токсичних тау-білків».

В даний час близько 850.000 британців страждають на хворобу, що призводить до виснаження мозку, і очікується, що протягом десятиліття ця цифра досягне мільйона. Що стосується українських даних, то спеціального обліку хворих не ведеться, крім того, великий відсоток тих, хто «неофіційно» хворіє.

Згідно зі статистикою, два з трьох випадків недоумства пов’язані з хворобою Альцгеймера. Як зазначив доктор Джек Оті, викладач медичних наук в Університеті Тасманії, потрібні подальші дослідження. «. «Лікування Сілденафілом – це захоплююча перспектива для профілактики хвороби Альцгеймера. Проте, поки що незрозуміло, як дослідити людей. Чи можливо лікувати всіх сильденафілом протягом багатьох років, перш ніж у них, ймовірно, розвинеться хвороба Альцгеймера, або це викличе більше проблем, ніж вирішить», – засумнівалась дослідник.

Доктор Сьюзан Кольхаас із британського центру досліджень хвороби Альцгеймера з обережністю поставилася до цих висновків: «Хоча силденафіл найбільш відомий як засіб для лікування еректильної дисфункції, він також використовується для лікування високого кров’яного тиску у легенях. У цьому дослідженні вчені також виявили, що його вживання пов’язане із меншою кількістю випадків хвороби Альцгеймера у дорослих американців».

“Дослідники провели лабораторні експерименти, щоб дати уявлення про те, чому препарат може впливати на такі серйозні захворювання, як хвороба Альцгеймера, але ці експерименти на ранній стадії зажадали б проведення більш ретельних тестів”, – додала вона.

Тим часом британські дослідники з оптимізмом дивляться на лікування деменції. Тим більше що вчені вивчають можливість використовувати вакцину відновлення пам’яті. І вже готові оголосити приємні дані. Вчені заявили, що вони «надзвичайно схвильовані» висновками після того, як побачили перспективні результати на мишах.

Тим часом, представники охорони здоров’я в США схвалили перший новий препарат від хвороби Альцгеймера майже за 20 років. Незважаючи на розбіжності щодо результатів випробувань, Управління з контролю за продуктами та ліками заявило, що схвалило препарат, розроблений компанією Biogen.

Раніше Tourist.com.ua писав, що «Медики назвали 5 причин, чому у людей постійно мерзнуть ноги навіть при включеному опаленні».

Цей контент, включаючи поради, містить лише загальну інформацію. Це жодною мірою не замінює кваліфікованого медичного висновку. Завжди консультуйтеся з фахівцем або лікарем для отримання додаткової інформації. Бажаємо міцного здоров’я, ваш Tourist.com.ua.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі