Одна смерть кожні 5 секунд – є наслідком ускладнення цукрового діабету

Вже тридцять років 14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби із діабетом. Цього дня народився сер Фредерік Бантінг, творець інсуліну. Всесвітній день діабету – найбільша у світі інформаційна кампанія, що охоплює 1 мільярд людей у ​​160 країнах світу як знак єдності Всесвітньої федерації діабету. Девіз глобальної кампанії на 2021-2023 роки: “Доступна допомога при діабеті – коли, якщо не зараз”.

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з діабетом останні статистичні дані про захворювання показують, що 537 мільйонів дорослих людей у ​​всьому світі страждають на діабет. За прогнозом на 2030 рік, ця кількість збільшиться до 643 мільйонів осіб, а до 2045 року кількість хворих досягне 783 мільйонів, або понад 12% населення світу.

• 1 з 10 (10,5%) дорослих страждає на діабет.

• 4 із 5 (81%) людей із діабетом живуть у країнах з низьким або середнім рівнем доходу.

• 44,7% людей похилого віку з діабетом (240 мільйонів осіб) не мають діагнозу.

• 6,7 мільйона смертей у 2021 році є результатом діабету та його ускладнень – 1 смерть кожні 5 секунд.

• 541 мільйон дорослих страждають порушенням толерантності до глюкози, що наражає їх на високий ризик діабету 2 типу.

Багато людей живуть з предіабетом та діабетом, не знаючи і не підозрюючи про своє захворювання. Було показано, що ці захворювання вражають серцево-судинну та нервову системи, нирки, очі та навіть зуби та погіршують якість життя.

Надмірна вага – один з основних факторів, що викликають діабет 2 типу, серцево-судинні захворювання, рак та інші. Ожиріння та діабет входять до факторів ризику тяжчого перебігу, госпіталізації і навіть смерті пацієнтів з інфекцією COVID-19.

• Своєчасне виявлення та лікування переддіабету призводить до затримки або навіть припинення його прогресування до діабету типу 2. За останні кілька десятиліть у ЄС спостерігається тенденція до збільшення поширеності переддіабету. Він був визначений як фактор ризику розвитку діабету типу 2, що клінічно проявляється. Викликає занепокоєння той факт, що у половини людей з переддіабетом діабет 2 типу розвивається протягом п’яти років, а до 70% з них – протягом життя. За даними Міжнародної федерації діабету, третина людей з предіабетом у віці від 20 до 39 років – вони житимуть протягом багатьох років з підвищеним ризиком розвитку діабету 2 типу. Покрокова інформаційна кампанія з питань здоров’я буде також спрямована на боротьбу з надмірною вагою, ожирінням та метаболічним синдромом, які безпосередньо пов’язані з розвитком переддіабету та діабету 2 типу.

• Надмірна вага та ожиріння в останні роки торкаються все більше і більше людей, у тому числі дітей та підлітків. Неправильне харчування та відсутність фізичних вправ – деякі з основних причин цього. Якісна зміна способу життя може призвести до довгострокового поліпшення здоров’я та запобігти розвитку інсулінорезистентності, діабету та серцево-судинних ускладнень.

• Метаболічний синдром є глобальною проблемою і торкається великої кількості людей, ризик збільшується з віком та надмірною вагою. Більшість досліджень показують, що захворюваність у США та Європі становить понад 25% населення. Більше 65% смертності, у тому числі в Болгарії, спричинено серцево-судинними захворюваннями, які є частиною метаболічного синдрому.

• Своєчасне виявлення та лікування переддіабету призводить до затримки або навіть припинення його прогресування в діабет.

• Зміна способу життя – найкраща профілактика! Люди, яким вдається скинути від 5 до 7% маси тіла за рахунок інтенсивної зміни способу життя, мають на 58% менший ризик розвитку діабету 2 типу.

• Фармакологічна терапія надається пацієнтам, які не можуть впоратися зі зміною способу життя.

Покрокова інформаційна кампанія з питань здоров’я, присвячена боротьбі з предіабетом та діабетом, протягом 2022 року зосередить зусилля на зміні способу життя та покращенні діагностики груп ризику – факторів, які можуть успішно запобігти або уповільнити розвиток цукрового діабету 2 типу.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі