Дослідження показало неймовірну користь зеленого чаю для здоров’я

Китайські вчені провели дослідження про позитивний вплив зеленого чаю на серцево-судинну систему. Оскільки захворювання серця та кровоносних судин є найпоширенішою причиною смерті у світі, чай називають напоєм, який продовжує життя, стверджує Mirror.

У дослідженні взяли участь понад 100 000 людей. Одна з контрольних груп пила зелений чай не менше трьох разів на день, а інша не вживала цього напою взагалі. Експеримент тривав сім років, упродовж яких учасників постійно перевіряли лікарі.

Часте вживання зеленого чаю було пов'язане з нижчим ризиком серцевих захворювань та інсульту населення Китаю.
Часте вживання зеленого чаю було пов’язане з нижчим ризиком серцевих захворювань та інсульту населення Китаю.

Результати регулярного вживання зеленого чаю виявилися вражаючими: ризик смерті серед членів групи, які регулярно пили чай, знизився на 15 відсотків, а ризик серцевого нападу або інсульту знизився ще більше. Зниження ризику смерті пов’язане з дією компонентів зеленого чаю.

Чому зелений чай може бути таким корисним для вас?

Сара Самаан, доктор медичних наук, кардіолог Центру серця Baylor Scott & White Legacy у Плано, штат Техас, зазначає, що цей звіт добре узгоджується з іншими дослідженнями, що передбачають захисний ефект чаю на здоров’я серця.

“Чай є багатим джерелом потужних антиоксидантів, які, як відомо, корисні для здоров’я серця і судин, у тому числі захищають артерії від запалень і стресу і знижують кров’яний тиск”, – каже доктор Самаан, яка не брала участь у дослідженні. «Зелений чай, зокрема, ефективніший, тому що менш оброблений, ніж чорний чай, тому в готовому продукті доступно більше цих корисних речовин».

Гай Мінц, доктор медичних наук, директор відділу серцево-судинних захворювань та ліпідології у лікарні серця Sandra Atlas Bass у Northwell Health у Манхасеті, штат Нью-Йорк, додає, що зелений чай містить біологічно активні сполуки, включаючи флавоноїди, такі як катехіни, та поліфеноли, всі з яких пов’язані з значною серцево-судинною користю. Поліфеноли також містяться в оливковій олії, какао та червоному вині.

«Відомі переваги, пов’язані з цими поліфенолами та флавоноїдами, – це протизапальна дія», – каже доктор Мінц, який також не брав участь у дослідженні. «Це призводить до поліпшення функції кровоносних судин з великим розширенням і меншим звуженням, поліпшення функції серцевих клітин, збільшення нашого ЛПВЩ (хорошого холестерину), поліпшення артеріального тиску, зниження різних маркерів запалення (таких як С-реактивний білка та інтерлейкіна-6), а також робить один із наших факторів згортання крові – тромбоцити – менш липким».

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Відмова від солодкого призводить до значних покращень в організмі вже через місяць».

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі