Сон із домашніми тваринами: плюси та мінуси

Багато власників домашніх тварин люблять ділити з ними свою постіль. Але які плюси та мінуси сну з кошеням чи собакою?

Насамперед потрібно з’ясувати, чи корисний спільний сон для самої тварини. “Загалом тваринам дуже корисно спати зі своїми власниками”, – говорить Дана Уоббл, головний ветеринар Північноамериканського ветеринарного товариства.

З її слів, домашні тварини, які ділять ліжко зі своїм господарем, мають високий рівень довіри до людей. І причиною цього є більш активний синтез нейромедіаторів – окситоцину та дофаміну. Їх розвиток впливає не лише на здатність вихованця формувати прихильність до людини, а й на добробут тварини.

Але коли йдеться про тварин, які мають проблеми з поведінкою, спільний сон може бути шкідливим для здоров’я. Насамперед, ці вихованці повинні зрозуміти, що їхнє ліжко – це безпечне місце. Також не рекомендується підстилати тваринам, які потребують особливих умов утримання. Наприклад, полохливим морським свинкам та тхорам безпечніше проводити ніч у вольєрі чи клітці.

Які плюси та мінуси для власників?

Традиційно експерти вважають, що немає жодної користі від того, що люди сплять із тваринами. Зовсім навпаки. Часто домашні тварини активно рухаються уві сні, гавкають і цим порушують сон. “Собаки та кішки сплять непослідовно, встають та ходять по ліжку, наступають на людей. Це неминуче призведе до фрагментації сну”, – каже доктор Всеволод Полоцький, професор медичного факультету Університету Джона Хопкінса.

Сон із домашніми тваринами: плюси та мінуси

Сон – це цикл з двох фаз, що чергуються: швидкого і глибокого. Кожен із них триває приблизно 90 хвилин. Під час глибокої фази організм відпочиває. Коли цикл сну переривається, це негативно впливає на здатність мозку відновлюватися на клітинному рівні, консолідувати спогади, запам’ятовувати нову інформацію та готувати організм до оптимальної роботи наступного дня. Раптове пробудження пов’язане з викидом гормону стресу кортизолу. І тоді ви точно зможете забути про спокійний нічний відпочинок і бадьоре пробудження.

Тому те, як добре спите ви та ваш улюбленець, відіграє важливу роль. Наприклад, для кішок нічні походи за їжею та водою є нормальним явищем. У собак це зустрічається рідше. Домашні тварини також можуть хропіти і цим порушувати нічну тишу. З іншого боку, маленькі собаки і кішки під ковдрою часто притискаються до людей уві сні, що може призвести до підвищення температури тіла і призводить до того, що ви прокидаєтеся.

Якщо у вас астма, алергія або хронічна обструктивна хвороба легень, сон з пухнастим вихованцем, швидше за все, стане кошмаром. Нещодавні дослідження показали, що сон із домашніми тваринами корисний для людей з депресією та тривожними розладами. Якщо, звичайно, вони не страждають від безсоння чи апное.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Що буде, якщо ми всі захворіємо на коронавірус? – епідеміолог».

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі