Туристам назвали 5 найкращих продуктів для полегшення зміни часових поясів та 2, які краще не вживати

Подорожі в далекі країни можуть бути дуже цікавими, але є серйозна проблема – зміна часових поясів, що негативно позначається на здоров’ї туристів. Дієтолог Серена Пун перерахувала п’ятірку «чарівних» продуктів, які полегшують адаптацію до різких перепадів у біоритмах та розповіла ще про два, які краще викреслити з меню під час відпочинку в іншому часовому поясі.

Почуття втоми протягом дня і пробудження посеред ночі можуть бути неприємними, коли мандрівник намагається максимально використати свою відпустку, особливо короткострокову. Тому у поїздці експерт рекомендувала звернути увагу на особливі продукти.

Кавун

Сухе повітря в літаках може призвести до зневоднення, що змушує туристів почуватися сонними під час польоту. Підтримка гідратації важлива для збереження бадьорості тіла та духу. “Легке зневоднення може бути великою причиною поганого самопочуття під час подорожі”, – заявила експерт.

Вживання продуктів із високим вмістом води може допомогти боротися з почуттям втоми та покращити концентрацію уваги. Іншими словами, у польоті сон може так і не нагрянути і після прибуття вдасться пристосуватися до різниці в часі в країні призначення.

Огірки

Причина їх вживання та сама. Оскільки огірки мають високий вміст води, овочі допоможуть підтримувати гідратацію. Вони також містять антиоксиданти, здатні зменшити запальні процеси. Все це допоможе чутливому туристу спати краще та довше.

Кисла вишня

Вишня містить мелатонін, що допомагає контролювати режим сну. Мелатонін змушує людину швидше засипати і з меншою ймовірністю прокидатися вночі, що робить її чудовим «допоміжником» при зміні часових поясів. Вишня та сік з неї – також гарні ліки від безсоння.

Горіхи та насіння

Горіхи і насіння – відмінні джерела магнію, дефіцит якого чреватий безсонням. Магній допоможе туристам засипати швидше та спати міцніше, а отже, зарядить енергією на наступний день.

Крім того, цей елемент допомагає розслабитися. Якщо мандрівник гостро переносить зміну часових поясів, йому варто лягати спати раніше, ніж того хоче його біологічний годинник. Вживання горіхів та насіння – добрий спосіб допомогти організму відчути втому.

Грейпфрут

Грейпфрути містять багато вітаміну С, який покращує сон. Мандрівники, які споживають більше вітаміну С, сплять краще, ніж ті, хто цього не робить. Вітамін також може допомогти зосередитись та позбавити туриста від почуття сонливості, яке часто зустрічається при зміні часових поясів. «Висока концентрація вітаміну С корелює з посиленням когнітивних функцій, таких як увага, зосередженість та прийняття рішень», – пояснила дієтолог.

Заборонені продукти

Як додала експерт з харчування, є два популярні продукти, які не слід вживати туристам, які знаходяться в іншому часовому поясі. Це кава та продукти, що містять доданий цукор.

Незважаючи на те, що кава може здатися очевидним вибором для бадьорого дня, проте фахівець заявила, що пити її не треба. Причина криється в її
сечогінній дії, тому вона змушує туриста ходити в туалет частіше, що тягне за собою зневоднення. А дефіцит рідини, як ми знаємо, – винуватець сонливості протягом дня. Крім того, кава затримує підвищення рівня мелатоніну. “Кава зневоднює і може порушити природні цикли сну”, – повідомила Пун.

Цукор відмінно підходить для короткочасного підвищення енергії, але за ним слідує різке падіння, через яке людина часто почувається більш втомленою, ніж перед прийомом цукрозміщуючого продукту. У зв’язку з цим слід уникати продуктів із високим вмістом цукру, оскільки вони можуть негативно вплинути на рівень енергії, яка є вкрай важливою для активних мандрівників.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Як уникнути здуття живота у святкові дні?».

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі