Вчені розвінчали міф про кохання з першого погляду

Дві третини любовних стосунків відбуваються між друзями, згідно з дослідженням канадських учених, на яке посилається Daily Mail. Дослідження розвінчує міф про кохання з першого погляду, який є улюбленим сюжетом переважної більшості фільмів.

Майже 1900 студентів та дорослих добровольців взяли участь у аналізі, проведеному фахівцями з Університету Вікторії, провінція Британська Колумбія, Канада. 68% із них були впевнені, що їхні нинішні чи останні романтичні стосунки розпочалися із дружби. Іскри кохання спалахують, коли вже є гарне знайомство.

Вчені розвінчали міф про кохання з першого погляду

Експерти пояснюють, що ці цифри дещо різняться залежно від статі, рівня освіти чи етнічної приналежності. Найчастіше дружба переростає в інтимні стосунки у молодих людей віком 20 років та в одностатевих пар. Це спостерігалося у 85% романтичних пар у цих двох групах.

Для студентів дружні стосунки тривають близько 2 років, перш ніж перерости у любовні стосунки. Переважна більшість учасників дослідження повідомили, що вони розпочали дружбу не з романтичними намірами чи через потяг.

47,4% студентів зізналися, що вважають за краще спочатку зав’язати дружбу, яка згодом переростає у романтичні відносини, повідомляє БТА. Респонденти нехтували іншими можливостями зустріти свою другу половинку – наприклад, на вечірках чи знайомстві в Інтернеті.

Вчені розвінчали міф про кохання з першого погляду

Автор дослідження, професор Дану Ентоні Стінсон, викладач психології в Університеті Вікторії, сподівається, що воно змусить людей переглянути свої упереджені уявлення про кохання та дружбу.

«Наше дослідження показує, що межа між дружбою та романтикою розмита. Я думаю, це змушує нас переосмислити уявлення про те, що робить дружбу доброю, а також про те, що стоїть за хорошими романтичними стосунками”, – каже вона.», – сказав він.

Результати дослідження опубліковані у журналі Social Psychological and Personality Science.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі