Вчені виявили який хліб краще допомагає схуднути

Дослідники з Технологічного університету Чалмерса у Швеції стверджують, що житній хліб корисніший для зниження ваги, ніж пшеничний.

Багато експертів з харчування говорять, що заміна білого рафінованого хліба пшеничним цільнозерновим є однією з найкращих речей, які ви можете зробити, щоб схуднути.

Пшеничний хліб, як правило, містить більше клітковини, що допомагає вам відчувати ситість. Однак, згідно з нещодавнім дослідженням, опублікованим в журналі Clinical Nutrition, цільнозерновий пшеничний хліб насправді не є найкращим вибором для схуднення в довгостроковій перспективі.

Дослідники з Технологічного університету Чалмерса в Швеції стверджують, що цільнозерновий житній хліб насправді корисніший для схуднення, ніж пшеничний хліб.

Дослідження проводилося серед 242 чоловіків і жінок з надмірною вагою у віці від 30 до 70 років. Вони поділяються на дві групи, причому одна група їсть звичайний цільнозерновий пшеничний хліб, а інша група споживає цільнозернові житні продукти з однаковою калорійністю. Дієтолог також порадив учасникам здорових звичок харчування, яких слід дотримуватися під час дослідження.

Вчені виявили який хліб краще допомагає схуднути

Через 12 тижнів дослідники прийшли до висновку, що хоча обидві групи втратили вагу під час дослідження, група, яка вживала цільнозернові продукти жита, втратила в середньому більше на один кілограм і зменшила кількість жиру в організмі на 0,54%.

Відомо, що житній хліб містить велику кількість поживних речовин, таких як селен, тіамін, марганець, ніацин, рибофлавін, вітамін В6, мідь, залізо та фолієва кислота.

Дослідження показало, що ті, хто регулярно їв житній хліб з високим вмістом клітковини, відчували ліпшу ситість, ніж ті, хто їв таку ж кількість пшеничного хліба. Почуття насичення і задоволення є ключем до схуднення, тому дуже важливо знайти продукти з високим вмістом клітковини, щоб наситити свій організм.

Хоча можна провести додаткові дослідження, дослідники прийшли до висновку, що вживання житнього хліба замість очищеного пшеничного хліба краще для здоров’я і краще допомагає схуднути.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі