Лікар розповів, чому небезпечно сидіти на унітазі понад 10 хвилин

Українцям подобається довго сидіти на унітазі з телефоном, газетою чи навіть книгою, для наших громадян — це найпоширеніший спосіб усамітнитися. Проте британський лікар Каран Раджан попередив, що не слід засиджуватися в туалеті понад 10 хвилин — унаслідок зловживання сидячим становищем можна отримати неприємний сюрприз. Про це він розповів у TikTok-акаунті.

За словами лікаря, по-перше, небезпека пояснюється напругою. Люди мають кавернозні порожнини венозного сплетення прямої кишки, які є «подушкою», які захищають тканини від травмуючого впливу твердих калових мас під час акту дефекації. Вони містять кровоносні судини. Але при тривалому напруженні в туалеті порожнини наповнюються кров’ю, збільшуються в розмірі — у результаті є ризик отримати геморой.

По-друге, лікар філософськи порадив «не витрачати своє життя на унітаз»: «Намагайтеся не витрачати в середньому більше десяти хвилин на туалет. Гравітація вам не друг. Чим довше ви проводите в туалеті, тим довше кров може накопичуватись у цих ректальних венах, викликаючи геморой».

Геморой — це ущільнення всередині або навколо сідниць, які можуть бути надзвичайно болючими. Зазвичай вони нормалізуються власними силами через кілька днів, і запобігання утворень рекомендується регулярно займатися спортом, підтримувати чистоту й сухість сідниць, і навіть скоротити споживання алкоголю й кофеїну. NHS також рекомендує пити багато рідини і є багато клітковини, щоби кал залишався м’яким.

По-третє, доктор Каран порадив не ігнорувати клітковину та грубі волокна в харчуванні. За даними NHS, більшість людей повинні споживати її принаймні 30 грам у день.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі