Як аеропорти виманюють гроші у пасажирів: турист розкрив 5 способів маніпуляції

В аеропорти по всьому світу закладено кілька архітектурних і конструкційних особливостей з певними цілями. Причому не тільки з метою зменшити стрес пасажира або забезпечити зручність його поводження з багажем, але деякі з них – свого роду маніпуляції простором з метою «розвести» пасажира витратити якомога більше грошей. Принаймні, на своєму каналі в Яндекс.Дзен експерт навів наступні п’ять «трюків» від аеропортів:

  1. «Усі сучасні аеропорти зроблені в одному стилі – мінімалізм, оскільки люди заздалегідь перебувають у тривозі, великий світлий простір із природним джерелом світла заспокоює пасажира», – пише експерт. Але тут задіяна не тільки добра мета – блогер запевняє, що давно відомо, що люди охочіше заходять у приміщення з природним джерелом світла, ніж зі штучним, а відповідно і витрачають там гроші.
  2. Усі аеропорти поділяються на контрольовану зону та неконтрольовану. Як правило, будь-яка неконтрольована зона зроблена так, щоб туристи в ній не затримувалися. Наприклад, майже в жодному аеропорту в зоні реєстрації немає сидінь, щоб туристи там не затримувалися і скоріше йшли на передполітний огляд у «чисту» зону. Де саме знаходяться всі сидіння, а також більшість дьюті-фрі та інших магазинів, які «претендують» на гроші туриста.
  3. «Інфраструктура аеропорту зроблена таким чином, щоб після здачі багажу на зоні реєстрації ви витратили на перехід у зону передпольотного огляду рівно стільки часу, поки ваш багаж перевіряється на наявність заборонених предметів», – зазначає блогер. У результаті якщо турист не встигне піти далеко і під час передпольотного огляду його легко повернути назад.
  4. У більшості аеропортів вхід до залу очікування «чистої зони» йде через дьюті-фрі, і це спеціально, щоб туристи пройшли через торгові ряди і можливо щось купили. Прямий прохід при цьому є. “Я літав під час локдауну, коли всі магазини закривали, і прохід відкривали саме прямий”, – заявляє блогер.
  5. «Дорога з літака до залу отримання багажу спеціально зроблена довгою (по дорозі ще можна сходити в туалет і подивитися гарні картини), щоб поки ви йшли, багаж встигли відправити в зону видачі і ви довго не чекали (і не скаржилися)», – розкриває він п’ятий, відносно «безкоштовний» прийом.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі