В Іспанії туристів обклали новими штрафами: від 30 до 3000 євро

Боротьбу з антигромадською поведінкою, що б’є європейського туриста по найчутливішим місцем – по гаманцю, в масовому порядку розпочали курорти Іспанії. Штраф можна отримати майже з будь-якого приводу: наприклад, закуривши або заночувавши на пляжі, зайнявши лежак рушником, вимившись із милом у пляжному душі або навіть помочившись в морі (як про це можуть дізнатися правоохоронці – взагалі не ясно).

Наведемо подробиці та розцінки у гривні «за поточним курсом».

Почнемо з найцікавішої заборони – у місті Віго в іспанському регіоні Галісія турист може поплатитися штрафом у розмірі понад 23 тис. гривень за спробу помочитися у морі. Влада встановлює на пляжах велику кількість громадських туалетів, щоб мінімізувати кількість любителів відлити у воду. Міська рада назвала публічне сечовипускання «дрібним хуліганством» та «порушенням гігієнічних та санітарних правил». На питання, як відловлюватимуть порушників, частину відповіді дають місцеві знаки «Не мочитися»: йдеться про тих, хто мочиться у воду, оголюючись на повітрі та у всіх на очах. Очевидно, жодних спеціальних «детекторів» у море не запустять. Подробиці читайте за посиланням.

До речі, оголеним на пляжах загалом не раді – зокрема й фінансово. За спробу погуляти в натуральному вигляді не на офіційному нудистському пляжі доведеться заплатити – і серйозно – понад 23 тис. гривень

Фінансово боротимуться також із улюбленою звичкою німецьких та англійських туристів влаштовувати війну за лежаки, з раннього ранку займаючи їх рушниками та йдучи у своїх справах. Повернувшись, такий турист може не тільки виявити, що рушник зник, а лежак зайнятий – а й отримати неприємний сюрприз від працівника пляжу – штраф у розмірі майже 1000 гривень. Поки що такі штрафи введені на окремих пляжах Коста-дель-Соль, але цілком імовірно, що інші пляжі підхоплять ініціативу, подробиці тут.

Має намір іспанська влада боротися і з невідповідним видом туристів – прогулянка містом у пляжному вигляді – тобто, для жінок – у бікіні, а для чоловіків – без сорочки обернеться штафом в еквіваленті майже 10 тис. гривень. Причому на популярних курортах такий ризик є навіть найближчою до пляжу набережною. За футболки поки не штрафують – хоча деякі ресторани поруч із пляжем уже заявили, що не пускатимуть відвідувачів у невідповідному одязі, детальніше у нашому матеріалі “На курортах Іспанії туристів більше не пускатимуть до ресторанів та барів без дресс-коду“.

Навіть використовуючи пляжний душ турист ризикує – правда лише в тому випадку, якщо вирішить вимитися з милом чи шампунем. Обґрунтування екологічне – шампунь та мило стікають у воду та шкодять флорі та фауні та пляжів – впевнені в Іспанії. У результаті чистополотний турист заплатить за душ понад 23 тис. гривень.

Неекологічно також курити на багатьох пляжах. Штраф не такий величезний – але все ж таки за це доведеться віддати майже 1 тис. гривень . Це стосується пляжів у Галісії, Мурсії, Каталонії, Андалусії, Астурії, Канарських островах та Балеарських островах.

Можна бути оштрафованим майже на суму покупки туру, якщо когось упіймають за ночівлею на пляжі. Заборону на намети та вільні ночівлі на пляжах запровадила, наприклад, Валенсія. Штраф у результаті – понад 50 тис. у гривневому еквіваленті – тобто цілком собі ціна туру.

Ще дорожче можуть поплатитися шашличники – на деяких пляжах Іспанії категорично заборонено влаштовувати барбекю – наприклад, у такому районі як Салобрена в Андалусії. Скільки коштує? Майже 95’000 у гривнях.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі