Туристів попередили про вторгнення чорних щурів нa популярні курорти: вони заражають небезпечними захворюваннями

Влада Іспанії попередила туристів про нашестя колоній чорних щурів на популярні курорти, а лікарі б’ють на сполох, оскільки гризуни можуть заразити туристів і місцевих жителів потенційно смертельними захворюваннями, що може стати причиною нової епідемії. Відповідну заяву зробила Національна асоціація компаній з охорони довкілля Іспанії (Anecpla).

Як зазначили екологи відомства, щури заполонили головні міста-курорти європейської країни. Небезпека полягає в тому, що їх надто багато – у зв’язку з цим великий шанс, що вони заразять (якщо цього не зробили) небезпечними хворобами як людей, так і домашніх тварин. Щоб зупинити поширення гризунів, місцевих мешканців та туристів закликали не годувати бездомних кішок на вулицях, а також не розкидати сміття на дорогах загального користування.

За словами фахівців, популяция чорних щурів помітно зросла за останні два роки в іспанських містах, включаючи столицю Мадрид та історико-культурний центр країни Вальядолід, куди щомісяця з’їжджається величезна кількість туристів. Якщо у 2019 році в Мадриді було виявлено та контролювалось десять спалахів хвороб, пов’язаних із розповсюдженням щурів, то, за даними екологічної організації, цього року в столиці вже було виявлено 35. «В останні роки кількість чорних щурів у Мадриді збільшилася. Тому важливо діяти швидко з моменту першого виявлення та налагодити взаємодію з самими громадянами, працівниками парків та садів тощо», – заявив співробітниця Департаменту охорони здоров’я Мадрида Хосе Марія Камара.

«Досі і компанії з охорони навколишнього середовища, і муніципальні плани профілактики спеціалізувалися на каналізаційних щурах, боротьба з якими проводиться усередині каналізаційної системи. Однак у випадку з чорними щурами ми стикаємося з особами, які переміщуються в садах та зелених зонах, поблизу шкіл та дитячих майданчиків, з інтенсивним рухом людей та свійських тварин, що значно ускладнює боротьбу з ними», – розповів президент Anecpla Серджіо Монж.

«Людей в Іспанії попереджають, щоб вони не годували голубів, котів тощо. на дорогах загального користування, оскільки залишки їжі, залишені на вулиці, залучатимуть чорних щурів і сприятимуть їх розмноженню», – додав він. Anecpla закликала людей складати відходи у сміттєві баки та не залишати мішки зі сміттям на вулицях.

Як і люди, собаки також можуть заразитися небезпечними хворобами, якщо їх вкусить чорний щур. Ветеринари попередили туристів, що якщо вони вирішать взяти з собою в подорож домашню тварину, то вона повинна бути щеплена від бактерій Leptospira.

Довідка: чорні щури не риють нори, зазвичай вони віддають перевагу паркам і садам, часто живуть у дуплах або будують кулясті гнізда на деревах з гілок, що ускладнює їхню відмінність від пташиних гнізд. Вони також збираються великими групами на дахах і горищах, вправно пересуваючись гілками. Дорослі чорні щури можуть важити від 150 до 250 грамів. У середньому їх розмір трохи менше сірого щура – ​​довжина, включаючи хвіст, варіюється від 16 до 22 сантиметрів. Щури надзвичайно рухливі, можуть виробляти до шести послідів на рік, кожен з яких приносить до 18 дитинчат. Чорний щур включено до іспанського каталогу інвазивних екзотичних видів, тобто. класифікується як випадково чи навмисно завезений вид гризунів-шкідників. Крім чуми переносить лептоспірози, вісцеральний лейшманіоз, сальмонельоз, трихінельоз, ієрсиніоз та інші хвороби.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі