Для відновлення туризму Еквадор почав інтенсивну вакцинацію населення

Країни, що розвиваються – це ті, хто найбільше страждає від наслідків нинішньої кризи в сфері туризму, оскільки повільний прогрес вакцинації відлякує туристів. Еквадор почав міняти цю реальність назад, масово застосовуючи вакцини протягом останніх двох тижнів.

Вартість впливу пандемії Covid-19 на туризм може перевищити 4 трильйони доларів США у всьому світі, згідно зі звітом Конференції Організації Об’єднаних Націй з торгівлі та розвитку (Unctad). Передбачуваний збиток пов’язаний з прямим впливом пандемії на туризм і її ефектом доміно в інших тісно пов’язаних секторах.

Хоча зниження доходів варіюється в залежності від штату, найбільше постраждали країни, що розвиваються, де туризм відіграє важливу роль в економіці.

Згідно зі звітом, туризм в Еквадорі, а також в Туреччині і Південній Африці сильніше відчув на собі наслідки пандемії. У 2020 році кількість туристів в цих країнах скоротилося на 75%.

В 2021 році Unctad очікує, що в гіршому із сценаріїв припинення туризму може означати зниження на 9% його внеску в валовий внутрішній продукт (ВВП) у порівнянні з рівнями до пандемії.

Цей прогноз не розглядає заходи щодо пом’якшення впливу екстреної медичної допомоги в секторі, як програми економічного стимулювання. З іншого боку, при більш оптимістичному сценарії, коли спостерігається часткове відновлення через більший приплив туристів в другому кварталі, скорочення внеску туризму в ВВП складе 5,5% в порівнянні з 2019 роком.

За даними Центрального банку, в 2020 році ресурси, які генеруються туризмом в Еквадорі, скоротилися на 1810 мільйонів доларів США.

Менше вакцин, менше туризму

У дослідженні говориться, що однією з основних причин такого різкого скорочення туризму в країнах світу, що розвивається є обмежений прогрес в кампанії вакцинації, яка утримує туристів.

Еквадор почав міняти цю реальність назад, масово застосовуючи вакцини протягом останніх двох тижнів. Країна домоглася в середньому 320 000 доз в день і, за прогнозами, до кінця серпня буде вакциновано дев’ять мільйонів чоловік. Однак поки ще рано говорити про такий вплив на туризм в Еквадорі.

До цього також додаються обмеження на мобільність, введені країнами для боротьби з пандемією, а також поява нових варіантів, які ускладнюють відкриття для всіх мандрівників з усього світу.

«Швидше за все, туристи не зважаться подорожувати на великі відстані і тому віддадуть перевагу відвідувати місця, розташовані ближче до дому і з більш високим рівнем вакцинації».

Unctad стверджує, що в багатьох випадках туристи, які приїжджають в країни, – це мандрівники з низьким бюджетом, відомі як туристи, які витрачають більше часу, але витрачають менше грошей.

У цьому звіті прогнозується, що в цьому секторі відновиться приплив туристів до пандемії в 2023 році чи навіть пізніше.

Втрата роботи

Рідкісне прибуття туристів знижує зайнятість. Більш того, відсутність попиту на товари і проміжні послуги негативно позначається на інших суміжних секторах.

Для цього спад туризму може викликати в середньому 5,5% зростання безробітних серед некваліфікованих робітників. Хоча в деяких країнах це може означати зростання безробіття серед населення на 15%.

У туризмі зайнято велика кількість молодих людей і жінок, а вхідні бар’єри відносно низькі, оскільки для цієї діяльності не потрібні висококваліфіковані люди.

У разі Еквадору безробіття серед некваліфікованої робочої сили може вирости на 8,9% при оптимістичному сценарії, згідно Uncta.

Ручна праця становить близько 30% вартості туристичних послуг як в розвинених, так і в країнах, що розвиваються.

За оцінками Організації всесвітнього туризму, в 2021 році може бути втрачено від 100 до 120 мільйонів робочих місць у сфері туризму.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі