Авіакомпанія Lufthansa скасувала 33 000 рейсів

Німецький національний перевізник Lufthansa скоротить свій зимовий план польотів «приблизно на 10%», оскільки поширення варіанта Omicron посилює невизначеність щодо подорожей, заявив у четвер виконавчий директор Карстен Шпор.

«З середини січня до лютого ми спостерігаємо різке падіння кількості бронювань», внаслідок чого група авіакомпаній скасувала «33 000 рейсів, або близько 10%» своїх рейсів цієї зими, – сказав Шпор в інтерв’ю газеті Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (ФАС).

«Передусім, нам не вистачає пасажирів на наших внутрішніх ринках у Німеччині, Швейцарії, Австрії та Бельгії, тому що ці країни найбільше постраждали від хвилі пандемії», – сказав Шпор.

За словами генерального директора, найбільша європейська група авіакомпаній, до якої входять Eurowings, Austrian, Swiss та Brussels Airlines, наразі виконує «близько 60%» рейсів у порівнянні з передпандемічним 2019 роком, перевозячи «приблизно половину» пасажирів.

Кількість скасування була б більшою, якби група не виконувала 18 000 «додаткових, непотрібних рейсів лише для того, щоб забезпечити наші права на посадку та зліт», – сказав Шпор.

Галузь авіаперевезень постраждала від початку пандемії коронавірусу, коли у 2020 році було зупинено безліч рейсів, оскільки країни закрили свої кордони.

Читайте також: Німеччина занурюється у суворий режим, забороняючи новорічний туризм

Європейська асоціація аеропортів ACI Europe оцінила у четвер, що кількість пасажирів, що подорожують через її членів, впала на 20% з 24 листопада, коли Всесвітня організація охорони здоров’я вперше повідомила про варіант Omicron.

Німеччина запровадила суворіші обмеження для мандрівників, які прибувають, зокрема, з Великобританії та Південної Африки, де новий варіант викликав зростання кількості випадків.

Раптовий зустрічний вітер для галузі також змусив ірландського лоукостера Ryanair скоротити запланований на січень розклад на 33% цього тижня.

Через Атлантику American Airlines заявила, що в період Різдва та Нового року виконувала в середньому понад 5000 рейсів на день, що складає близько 86 відсотків розкладу польотів за той же період 2019 року.

За заявою компанії, внутрішній попит “дуже високий”.

У міжнародному масштабі обмеження на поїздки або вимоги до тестувань у зв’язку з пандемією мають стримуючий ефект на попит, додав він, і ми бачили це в деяких місцях.

Хворі пілоти

У четвер представник Lufthansa повідомив AFP, що до Різдва авіакомпанія вже скасувала кілька трансатлантичних рейсів після того, як кількість пілотів, що захворіли, була більшою, ніж зазвичай для цієї пори року.

Відповідаючи на запитання, чи пов’язані ці випадки з варіантом Omicron, представник сказав, що він «не може робити припущень», оскільки він не має жодної інформації про причини хвороби.

Усього з 23 по 26 грудня авіакомпанія була змушена скоротити шість рейсів, у тому числі в Чикаго, Бостон та Вашингтон.

За словами представника авіакомпанії, нестача персоналу виникла, незважаючи на “великі заплановані резерви” екіпажу авіакомпанії Lufthansa.

Шведський національний перевізник SAS у середу також скасував дев’ять рейсів через коронавірус після скасування близько 30 рейсів по всьому світу напередодні.

Lufthansa опублікувала перший операційний прибуток з початку пандемії у третьому кварталі цього року після важких 18 місяців.

Перевізник зареєстрував операційний збиток у розмірі 5,5 млрд євро у 2020 році та звернувся до держави за підтримкою.

У листопаді Lufthansa оголосила, що завершила виплату фінансової допомоги у розмірі дев’яти мільярдів євро, отриману від уряду раніше, ніж планувалося.

Нагадаємо, раніше Tourist.com.ua повідомляв, що більшість європейських країн скасували святкування новорічних свят, подробиці читайте у матеріалі – “Жодних святкувань та феєрверків: стало відомо, що чекає туристів у різних країнах Європи на Новий рік

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі