Росіян там більше не буде: туризм Єгипту готується втратити 35% потоку, але знайшов альтернативу

Події, що відбуваються нині в Україні, негативно позначаться на єгипетських туристичних напрямках, а один з найцінніших для єгиптян турпотік із Росії припиниться, скоротивши в’їзний турпотік до Єгипту на 35 відсотків – таке невтішне майбутнє озвучив для Єгипту заступник голови Комітету з туризму. У країні пірамід Моатаза Сідки, цитують єгипетські ЗМІ.

Причини різкого скорочення російського турпотоку чиновник побачив таке:

  1. Змінена дипломатична лексика, фінансові та інші санкції, введені європейськими країнами та США щодо Росії, посилилися на тлі війни в Україні, тому туризм країни пірамід морально готується до відходу російських туристів зі своїх курортів.
  2. Крім того, експерт заявив, що вжиті країнами Заходу заходи призведуть до подальшого знецінення російської валюти, що зробить пакетні тури найдорожчими для більшості росіян.
  3. Через санкції російським туристам важко робити переклади за системою Swift за кордоном, зокрема в Єгипті.
  4. Підвищення цін через війну в Україні змусить російських туристів утриматися від поїздок за кордон.

Перспективи

За всієї плачевної для Єгипту ситуації місцева туристична влада вважає, що зможе адаптуватися до поточних подій. Тим більше, що за плечима вони мали досвід і гірший – масово російських туристів не було в країні пірамід майже шість років. Після теракту, який зазнав літак з російськими туристами на борту, Росія припинила пряме авіасполучення з країною пірамід.

«Якщо ми трохи повернемося назад, то виявимо, що на східноєвропейському ринку, особливо в Росії, туристичний потік до Єгипту було припинено терміном на шість років через катастрофу російського літака, який розбився на Сінаї 31 жовтня 2015 року», – зазначив Сєдкий.

Єгипту тоді довелося важко, оскільки він втратив важливий постачальник туристів на свої курорти. Однак незабаром йому вдалося зосередитися на альтернативних та нетипових ринках, і туристичний потік виріс, наблизившись до 13 мільйонів туристів. І цього разу очевидно, що туристичні компанії розраховують, на Великобританію та Німеччину.

Загальна кількість туристичних компаній, що працюють на російському та українському ринку, не перевищує трьох-чотирьох і лише однієї-двох мереж готелів, тоді як інші обслуговують ще й інші ринки – тому збитки будуть завдані лише обмеженій кількості єгипетських готелів, додав експерт.

Що стосується українців, яких теж очікували цієї весни, то щодо них єгипетська влада теж не має ілюзій. Єгипетської статистики за кількістю українських туристів у 2021 році поки що немає, але Державне агентство України з туризму повідомило у звіті від 25 січня, що 1.46 млн українців відвідали Єгипет за останній рік, що зробило Єгипет для українців другим за популярністю туристичним напрямом після Туреччини.

Резюмуючи, туристичний чиновник похвалив рішення Палати готельних установ прийняти застряглих туристів в Єгипті через скасування рейсів, чи то з України, чи Росії, оскільки, зазначив він, це позитивно позначиться на репутації Єгипту за кордоном.

Узбережжя Червоного моря довгий час було популярним туристичним напрямком для росіян, але після нападу в 2015 році синайського відділення Ісламської держави, забороненого в РФ, внаслідок якого було збито російський авіалайнер, який прямував із Шарм-еш-Шейху до Санкт-Петербурга. Тоді загинуло 224 особи, і Росія призупинила польоти до Єгипту. Заборона була остаточно знята в липні минулого року, а в серпні Росія відновила прямі комерційні рейси в міста Хургаду та Шарм-ель-Шейх. Чиновники прогнозували, що кількість російських туристів зросте до 300.000-400.000 на місяць.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: “Один банан на день творить дива для зору та шкіри“.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі