У Єгипті археологами виявлено втрачений «храм сонця»

Місця поклоніння сонячному божеству Ра зіграли вирішальну роль історії цивілізації на Нілі. Останки одного з них було знайдено на городищі Абу Гураб, за 20 км на південь від Каїра. Дослідження показують, що будівля була зруйнована, а на її місці звели нове місце поклоніння.

У 1898 році археологи, які працювали на цьому місці, виявили храм сонця Нюсерре, шостого царя 5-ї династії, який правив Єгиптом у 2400-2370 роках до нашої ери. Відкриття вчених Польської академії наук доводить, що він був збудований на іншому храмі. сонця.

Храм часів Нюсерре був збудований з каменю. Відкрита поляками споруда була збудована майже повністю із цегли. За словами керівника дослідження, доктора Массиміліано Нуццоло з Центру середземноморських та східних культур Польської академії наук, відмінності у використаних матеріалах дозволяють припустити, що будівельником храму був не фараон Нюсерре.

Серед знахідок, виявлених у рештках храму, є печатки з написами, що вказують на попередників Нюсерре. Вони були виявлені на заповненнях кілець, колон та портиків храму. На цьому місці було знайдено десятки керамічних глеків, наповнених брудом, які використовувалися для ритуалів.

Знахідки у храмі датуються двома поколіннями до правління Нюсеррі. Швидше за все фараон зніс попередній храм і спорудив на його місці новий пам’ятник.

– Храм був присвячений сонячному божеству Ра. Побудувавши храм, фараон узаконив свою владу як єдиний син сонячного бога Землі. Таким чином, опосередковано храм служив місцем обожнювання самого короля, повідомив CNN дослідник дослідження доктор Массіміліано Нуццоло.

Дослідник підкреслив, що історичні джерела припускають, що храмів Сонця було шість, але поки що виявлено лише два з них. Можливо, що інші храми також були збудовані з цегли, що, можливо, утруднило їхнє місцезнаходження сьогодні.

Під час подальшої роботи команда сподівається з’ясувати, який король відповідав за будівництво храму. У свою чергу, завдяки вивченню кераміки вчені сподіваються більше дізнатися про повсякденне життя та вірування під час роботи храму.

Розкопки є частиною спільної місії Неаполітанського університету L’Orientale та Польської академії наук.

“Сонячні храми були побудовані протягом відносно короткого періоду, близько століття, під час правління 5-ї династії (середина 3-го тисячоліття до нашої ери, яка зазвичай називається вченими Старим царством) і відіграли важливу роль як у релігійній, так і в економічній сфері аспекти життя в Єгипті в той час, однак вони були раптово занедбані до кінця 5-ї династії і не були замінені іншими порівнянними структурами протягом кількох поколінь.

Найважливішим аспектом функціонування сонячних храмів було те, що вони були першими святилищами цивілізації фараонів, які призначалися виключно для культу сонячного бога Ра. Протягом усієї історії Єгипту цей бог був визнаний вищим божеством творіння, і храми на його честь зводилися по всій країні», – читаємо ми в описі проекту «Сонячні храми» Національного наукового центру.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі