Туристів попередили про ризик заразитися вошами в літаку

Туристи ризикують «підхопити» головних вошей після польоту в літаку. Так їх налякали на сторінках The Sun британські дерматологи. Доктор Шерон Вонг, дерматолог-консультант Британського фонду шкіри, підтвердила, що є ризик, що пасажири можуть підхопити гниди з підголівників літаків через тривалість життя комах.

«Головні воші не літають і не стрибають, оскільки вони безкрилі. Найчастіше вони заражають іншу людину при тісному контакті і виживають, харчуючись кров’ю зі шкіри голови. Однак вони можуть вижити за межами людського господаря до 48 годин. Протягом цього часу воші і яйця, що впали з стрижня волоса або пасм волосся, заражених вошами, потенційно можуть бути передані іншій людині за допомогою таких предметів, як подушки, щітки для волосся … і підголовники», – заявила вона.

Туристів попередили про ризик заразитися вошами в літаку

При цьому графік прибирання літаків різниться в залежності від авіакомпанії і офіційно підголівники повинні змінюватися. Однак бортпровідники, анонімно пишуть на онлайн-форумах, заявили, що, хоча чохли для підголівників регулярно перевіряються на предмет чистоти, їх рідко змінюють після кожного близькомагістрального польоту і можна замінювати тільки в кінці кожного дня.

Однак її колега, доктор Тесс Макферсон, дерматолог-консультант Британської асоціації дерматологів, заспокоює туристів. Вірогідність зараження в польоті вона оцінює як «неймовірно низьку». «Ризик зараження головними вошами з крісел літака неймовірно низький. Вони навряд чи застрибнуть з голови на сидіння, так як люблять теплі місця, і в будь-якому випадку виживуть лише недовго і досить швидко стануть менш живими або рухомими, покинувши людину. Я не думаю, що туристам необхідно рекомендувати вологе протирання сидінь в літаках». А ті, хто стурбований, можуть взяти захисні спреї від головних вошей разом зі своїми лосьйонами для засмаги. Крім того, експерти радять не літати тим туристам, у кого вони самі або їхні діти заражені головними вошами, щоб захистити інших пасажирів.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі