У Туреччині у готелів відберуть пляжі

У Туреччині у готелів відберуть пляжі — такі висновки можна зробити з гучної заяви про нову ініціативу влади, яку зробив Міністр довкілля, урбанізації та зміни клімату Туреччини Мехмет Ожасекі. Він пояснив деталі ініційованого ними проекту проти тих, хто заважає громадянам користуватися пляжами. Нагадаємо, що конституція Туреччини гарантує вільний доступ громадян на берегову лінію.

У тому числі ця ініціатива може торкнутися і готелів, які не допускають сторонніх на “свої” пляжі, хоча формально всі пляжі є суспільною власністю. Втім, поки, зважаючи на все, гнів міністра спрямований у бік дрібнішої «мафії узбереж». Але намір заявлено. Як це відгукнеться на безпеку туристів і взагалі на турпотік – поки що велике питання. Як і взагалі – чи вдасться владі це зробити – теж неясно, бо, як відомо, великі гроші перемагають закони, а дорогі готелі мають великі гроші, і втрачати свої пляжі в ім’я закону вони не захочуть.

Як заявив пан Ожасеки, ним ініційовано проект з відкриття пляжів для використання громадянами та кроками, які необхідно зробити. Для початку вже розпочато дослідження «щодо виявлення таких структур, як підприємства, об’єкти та будівлі, які не дозволяють громадянам потрапити на пляж». «Ми бачимо, що деякі райони узбережжя зайняті мафіозними спорудами. Ми цього не допустимо. Ми зруйнуємо всі незаконні споруди, всі дії, які суперечать законодавству», – запевнив він. Громадянам навіть пообіцяли гарячу лінію для інформування про те, де і що їм заважає дістатися моря.

«Ми відповімо згідно із законом усім, хто експлуатує незаконні будівлі. Ми очистимо всі незаконні споруди та забезпечимо, щоб наша країна могла легко дістатися до узбережжя та пляжів», – заявив він.

Щодо готелів, то тут оцінка міністра прозвучала обтічно. За його словами, з одного боку готелі займають територію пляжів. З іншого – «нікому не заборонено приїжджати туди», – заявив турецький міністр. «. Що ж до готелів, то це питання великих грошей, і швидше за все в Туреччині його вирішуватимуть з усією обережністю.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі