Нові переможці «Блакитного прапора»: у Туреччині розповіли, де тепер у країні найкращі пляжі

Більше п’ятисот пляжів у Туреччині заслужили на «блакитний прапор». Про це заявляють турецькі ЗМІ, посилаючись на рішення Міжнародне журі Блакитного прапора, яке оголосило нагороди 2023 року. Загалом у країні отримав нагороду 551 пляж та 23 пристані для яхт.

Цей рейтинг складається Міжнародним фондом екологічної освіти – FEE зі штаб-квартирою в Копенгагені (Данія). За загальним підсумком Туреччина стала третьою у світі за кількістю пляжів із «блакитним прапором», пропустивши вперед Іспанію та Грецію. За ними в першій п’ятірці йдуть Італія та Франція.

З провінцій, популярних у європейських туристів, найбільше пляжів із «блакитним прапором» отримала Анталія — майже половина від загальної кількості або 231 пляж припадає саме на цю улюблену нашими туристами курортну провінцію. На другому місці провінція Мугла, там 110 нагороджених пляжів. На третьому – Ізмір з 63 пляжами. До речі, один пляж, що заслужив нагороду, є і в околицях Стамбула.

Експерти також нагадують, що у програмі «Блакитний прапор», яка була створена у 1987 році, Туреччина бере участь із 1993 року. Серед обов’язкових критеріїв оцінки – аналіз води для плавання на пляжах кожні 15 днів протягом сезону, придатність очисних споруд, захист вразливих природних територій, наявність рятувальників та засобів першої допомоги, план дій у надзвичайних ситуаціях, засоби для інвалідів, а також система поділу відходів та екологічна освіта.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі