Вчені пояснили, чому у пасажирському салоні літаків підтримується холод

Туристи, які літали літаками, знають, що під час перельоту в салоні завжди прохолодно. Холод пояснюється не бажанням персоналу заморозити пасажирів до кісток та не економією палива авіакомпанією, а медичними показаннями, виявленими в результаті дослідження ASTM International – американської організації з випробування матеріалів.

Як пояснили експерти, гіпоксія, стан, при якому людина не отримує достатньої кількості кисню і може знепритомніти, посилюється високими температурами та тиском у салоні. Тому щоб пасажири і пілоти не зомліли, температура в салоні повинна бути низькою. Раніше вчені вивчали зв’язок між падінням туристів непритомним під час перебування в повітрі і тиском і температурою в салоні. Досвідченим шляхом з’ясувалося, що туристи найчастіше втрачали свідомість під час польоту через стан, відомий як гіпоксія.

Також читайте:Пасажирам літака розповіли, як безкоштовно перейти з економ-класу в бізнес

Довідка: непритомність відбувається, коли тканини тіла не отримують достатньої кількості кисню, а стан погіршується через високий тиск у салоні та високі температури. Випадки непритомності внаслідок цього стану насправді напрочуд поширені на рейсах. Щоб скоротити кількість таких інцидентів, авіаперевізники вирішили зменшити температуру в салонах літаків після зльоту.

І хоча температура може здатися не ідеальною для відпочиваючих, які постійно мерзнуть, проте з медичних міркувань вона є найкомфортнішою, щоб мандрівники не відключилися під час польоту. Тому мандрівникам слід прихопити із собою на борт теплу кофту.

Катастрофа через гіпоксію

Гіпоксія може бути надзвичайно небезпечною. Так, у серпні 2005 року вона стала причиною великої авіакатастрофи, у якій загинули всі учасники перельоту – 121 пасажир та екіпаж.

Під час рейсу з курортного міста Ларнака (Кіпр) до Афін (Греція) в салоні зник тиск, внаслідок чого екіпаж та туристи знепритомніли, а літак перейшов у режим автопілота. Щоб зрозуміти, чому літак перестав виходити на зв’язок, було відправлено двох винищувачів-перехоплювачів. Виявивши авіалайнер, вони помітили, що один пілот перебуває у непритомному стані, а місце другого порожнє. Незабаром на висоті 11 000 метрів за штурвал сів бортпровідник. Він не знепритомнів, бо встиг скористатися кисневим балоном. Через деякий час літак виробив паливо і зупинився двигун. Оскільки стюард зняв маску, він також незабаром знепритомнів. Потім відмовив другий двигун і повітряне судно врізалося в гору та розбилося.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «3 причини не думати про набір ваги під час різдвяних канікул».

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі