Вчені розповіли: келих вина щовечора – які переваги та ризики для здоров’я

Смачна вечеря з келихом вина або просто келихом вина після важкого дня. В обох випадках вино посідає центральне місце. Улюбленим алкогольним напоєм мільйонів людей у ​​всьому світі з давніх-давен до наших днів є вино. Його вишукані приємні смаки та нюанси зроблять вечір із близькими завжди приємним. Якщо ваше улюблене проведення часу ввечері – насолодитися келихом прекрасного вина, ви повинні знати, що це має як позитивний ефект для здоров’я, так і потенційні ризики.

Що відбувається в організмі, якщо пити вино щовечора?

Рівень артеріального тиску може покращитися

Завдяки антиоксидантам, які у вині, воно надає розслаблюючу дію як на нервову систему, а й у кров’яний тиск. Антиоксиданти і поліфеноли у вині мають легку судиннорозширювальну дію, яка може на кілька пунктів знизити кров’яний тиск.

Знижує ризик серцево-судинних захворювань

Знову ж таки, завдяки антиоксидантам, які у вині, невелика кількість цього напою ввечері може допомогти знизити ризик серцево-судинних захворювань. Антиоксиданти мають протизапальні властивості. Вони також знижують рівень холестерину. Про це свідчать дані Центрів з контролю та профілактики захворювань, які цитує сайт healthdigest.com.

Знижує ризик діабету 2 типу

Ще однією перевагою регулярного вживання антиоксидантів є зниження ризику діабету типу 2. Про це свідчать дані дослідження, проведеного протягом 1 місяця за участю пацієнтів, які вживають келих вина щоночі. Дані опубліковані у журналі Clinical Nutrition. Експеримент показав, що рівні інсуліну та цукру в крові стабілізувалися, що значно знизило ризик діабету 2 типу в учасників.

Стимулює корисні бактерії у кишечнику.

Ферментовані поліфенольні сполуки та фруктовий цукр у вині мають стимулюючу та поживну дію на пробіотичні бактерії в кишечнику. Це може сприяти їхній кращій роботі, відповідно до кращого травлення, оптимального метаболізму та хорошого засвоєння поживних речовин.

Вчені розповіли: келих вина щовечора - які переваги та ризики для здоров'я

Для доброго здоров’я очей

Червоне вино містить з’єднання ресвератрол, яке захищає очі та зоровий нерв від дегенеративних захворювань, пов’язаних із погіршенням зору. Ресвератрол – потужний антиоксидант, який допомагає придушити запалення та механізми, що викликають хронічні захворювання очей.

Бореться з депресією

Якщо ви будете пити келих вина щоночі, у вас менше шансів захворіти на депресію. Про це свідчать дані дослідження 2013 року, опублікованого у BMC Medicine. Дослідження показує, що ті, хто вживає невелику кількість вина щоночі, щасливіші і мають менший ризик спровокувати депресію.

Імунна система може покращитись, але вона також може постраждати

Немає достовірних та однозначних даних про вплив вина на імунну систему. Дослідження показали змішані ефекти від регулярного вживання вина. Дослідження 2015 року, опубліковане в Alcohol Research, показує, що алкоголь дуже негативно впливає на імунну систему, навіть у невеликих кількостях і тим більше при регулярному вживанні. Інше дослідження 2000 року, опубліковане в The Journal of Nutrition, показало, що алкоголь у невеликих кількостях все ж таки знижує кількість певних імунних клітин, що циркулюють у крові, які можуть викликати сильну імунну відповідь. Поліфеноли у вині борються із запальними процесами, врівноважуючи імунну відповідь.

Спірне питання, захищає вино від раку чи ні

Антиоксиданти та поліфеноли пов’язані з їх функцією у зниженні ризику раку. Проте Національний інститут раку США вважає алкоголь канцерогеном і зазначає, що існує тверда наукова думка про те, що алкоголь може спричинити кілька типів раку, пише healthdigest.com. Зв’язок між алкоголем і раком найбільш сильний з точки зору раку печінки, раку грудей, раку товстої кишки та раку стравоходу.

Ваш ніс може заблокуватися

Якщо ви помітили, що вживання вина увечері викликає закладеність носа, не обманюйте себе. Якщо ви чутливі до гістаміну, вино може викликати закладеність носа. Згідно сайту healthline.com, гістаміни – це хімічні речовини, що виділяються слизовою оболонкою шлунка при вживанні алергенів. Це викликає імунну відповідь, яка може призвести до закладення носа.

Виникнення головного болю

У нас головний біль асоціюється зі зловживанням алкоголем та похміллям наступного дня. Проте не обов’язково пити дуже багато вина, щоб захворіла голова. Причин багато – виділення гістамінів, зневоднення, цукор у вині. Всі вони можуть призвести до запалень у тілі та головних болях.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Алкоголь у літаку: лікар розповів, чому варто двічі подумати, перш ніж його вживати».

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі