Місцеві жителі Барселони влаштовують протести через масовий наплив туристів

Відвідувачі знову заполонили вузькі вулички Готичного кварталу Барселони, оскільки світові подорожі відновлюються після пандемії, що знову спричиняє напруженість навколо масового туризму в іспанському портовому місті.

За даними Гільдії готельєрів Барселони, у квітні, включаючи довгі великодні вихідні, заповнюваність готелів у місті зросла майже до 85%, що близько до пандемії.

“Все більше і більше круїзних лайнерів, дедалі більше туризму, дедалі більше масовізації”, – каже Марті Кусо, вчитель біології середньої школи, який давно виступає проти вторгнення масового туризму до центру міста.

Після того, як у 2019 році готелі та туристичні апартаменти міста відвідали майже 12 мільйонів людей, у 2020 році кількість туристів скоротилася на 76,8%, що відбиває спад по всій Європі. Пандемія також показала небезпеку “економічної монокультури, що базується на туризмі”. Більшість жителів, які працювали у сфері туризму, відразу опинилися без роботи. До пандемії кількість туристів, які прибувають до Барселони, постійно зростала, і до кризи у сфері охорони здоров’я на туристичний сектор припадало близько 15 відсотків економіки другого за величиною міста Іспанії.

З-під контролю

Туристичний бум викликав бурхливу реакцію, регулярні протести, включаючи один у 2017 році, коли дружинники прокололи шини туристичного автобуса з відкритим верхом та розмалювали його лобове скло.

Жителі Барселони назвали туризм головною проблемою міста в опитуванні, проведеному у тому ж році міською радою.

“Ми маємо змінити модель, щоб примирити два світи. Ми не можемо мати з одного боку місто туристів, а з іншого – місто місцевих жителів”, – пояснює Франческ Муньос, керівник обсерваторії з вивчення урбанізації при Автономному університеті Барселони.

Оскільки тераси знову заповнені туристами, які п’ють сангрію, ліва міська рада Барселони нещодавно заявила, що планує нові заходи щодо упокорення цього району. Доступ до найжвавіших місць може бути обмежений, а рух туристичних автобусів буде регулюватися.

Міська рада Барселони вже припинила незаконні оголошення на сайтах онлайн-компаній з оренди житла, таких як Airbnb, та заборонила туристичним групам відвідувати історичний ринок Ла Бокерія у години пік.

“Туризм є важливим економічним, соціальним та культурним активом Барселони”, – сказав Ксав’єр Марсе, радник з туризму міста. Нам необхідно максимізувати вигоду та контролювати збитки”. Це дебати, які ведуть усі європейські міста”, – додав він.

Пошук балансу

Марсе відкинув аргумент про те, що місто не використало дворічний спад прибутків через пандемію для зміни туристичної моделі міста.

“Два роки не були витрачені даремно. Дуже важко вирішувати проблеми туризму, коли його немає”, – наголосив він.

Влада розуміє занепокоєння жителів, але вважає, що необхідно знайти формули для підтримки діяльності, яка підтримує багатьох жителів, і гарантувати, що баланс буде знайдено.

Експерти боротьби з масовим туризмом зазначають, що ніхто не вимагає повної відмови від туризму. Туризм існуватиме завжди, але місто має бути різноманітним, і туризм має співіснувати з іншими видами економічної та соціальної діяльності.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі