Іспанія екстрено пішла назад і повністю капітулювала перед туристами

Іспанія все-таки готова капітулювати перед туристами – напередодні літнього туристичного сезону країна планує почати пускати навіть нещеплених туристів з третіх країн, причому рішення про це буде ухвалено протягом найближчого часу. Це буде найбільшою перемогою здорового глузду над глобальною пандемією. Саме з такою заявою виступила міністр туризму цієї Середземноморської країни Рейєс Марото – вона заявила, що «пройде зовсім небагато часу», перш ніж нещепленим громадянам країн, які не входять до ЄС, буде дозволено відвідувати Іспанію з метою туризму.

«Ми збираємося припинити вимагати сертифікат про вакцинацію та дозволити їм в’їжджати з негативним тестом», – пояснила вона. Вона додала, що це має бути тест PDIA, який в Іспанії стосується як ПЛР, так і тестів на антиген. Якщо це негативний ПЛР або аналогічний тест (тест типу NAAT), він повинен бути виданий менш ніж за 72 години до прибуття до Іспанії, або якщо це негативний тест на антиген, менш ніж за 24 години до прибуття до Іспанії.

При цьому нагадаємо, офіційні органи охорони здоров’я Іспанії поки що дотримувалися найжорсткішої позиції серед усіх курортних країн Європи. Так, днями ними було ухвалено рішення продовжити заборону на поїздки, які не є необхідними, для нещеплених відпочиваючих із країн, що не входять до ЄС, до 15 червня. Дані обмеження допускали туристів з третіх країн, у тому числі Британії та США, тільки у разі їх повної вакцинації або одужання від Covid-19 – причому і це можна було порахувати послабленням, тому що практично протягом всієї пандемії неприщеплені туристи з країн, не що входять до ЄС, не могли виїхати до Іспанії.

У цьому деякі обмеження, певне, збережуться. У відповідь на запитання, коли будуть зняті інші заходи, такі як носіння масок у громадському транспорті (включаючи літаки) та підтвердження вакцинації, тестування або одужання для відвідування деяких місць, міністр відповіла: «У подорожах є певний ступінь безпеки, який ми повинні зберегти. Ми ще співіснуємо з пандемією, але це не означає, що ми поступово не знімаємо обмеження».

При цьому пані Марото наголосила, що дозвіл в’їзду неприщепленим відпочиваючим з країн, що не входять до ЄС, – це ще один спосіб стимулювати туристичну індустрію країни, що відновлюється. «Міністерство вносить останні штрихи до закону, який буде схвалено найближчими днями», – запевнила вона.

Зараз Європа масово знімає «ковидні бар’єри». Такі конкуренти Іспанії як Франція та Італія вже більше місяця допускають нещеплених туристів з третіх країн з доказом негативного тесту на Covid-19. А та сама Греція повністю зняла обмеження.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі