У Єгипті на пляжах Хургади вода стала червоного кольору налякавши туристів

Морська вода, що пофарбувалась у червоний колір, налякала туристів відразу на кількох пляжах Хургади. Місцеві морські біологи заспокоюють шокованих туристів, заявляючи, що таке забарвлення води – щорічне природне явище, і це не токсичний «червоний приплив» – навпаки, свідчення добробуту живих організмів, які приваблюють у Хургаду тисячі туристів – йдеться про корали.

Таке роз’яснення опублікував у місцевих ЗМІ доктор Махмуд Ханафі, професор морського середовища Університету Суецького каналу. Він зазначив, що туристи дуже турбуються, коли води моря стають червоними. Багато хто чув про явище «червоного припливу», яке відбувається внаслідок збільшення кількості токсичних водоростей та призводить до загибелі морських організмів. Але «червоний приплив» – масштабне цвітіння води, спричинене розмноженням водоростей із групи динофлагелят – для Червоного моря та Єгипту зовсім не характерне явище, заспокоїв туристів професор.

Що ж відбувається на пляжах Хургади? «Червоний колір води на пляжах Хургади викликаний унікальним явищем розмноження, яке називається «інтенсивним сумісним відтворенням». Його викликає група коралів, які розмножуються в той самий момент, і це цікавий науковий прецедент», – заявив професор.

За його словами, таке “цвітіння” води приходить приблизно раз на рік, коли 12 видів коралів починають розмножуватися одночасно. «Після запліднення яйцеклітина піднімається до поверхні моря, вони і являють собою ту червону масу, що лякає туристів», – заявив професор.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі