Туризм Єгипту зрозумів, що російських туристів більше не буде

Єгипет, слідом за Туреччиною, оцінив наслідки російсько-української війни для свого турбізнесу як катастрофічні та закликав терміново шукати рішення. «Росія та Україна – це два найважливіші та найбільші туристичні ринки, що експортують туристів до Єгипту. Наслідки можуть бути тривалими та тривалими через економічні санкції Заходу, які накладені на Росію», – заявив Яхья Рашид, колишній міністр туризму. Втім, проекти порятунку відносно утопічні – пропонується шукати «альтернативні та нетипові ринки», такі як ринок Близького Сходу та ринок Південно-Східної Азії.

«Наслідки все одно будуть, навіть якщо військові дії закінчаться найближчим часом. Причина – економічні санкції Заходу, накладені на Росію, основний ринок для єгипетського туристичного напряму. Вони можуть бути розширені і вимагатимуть нових механізмів – навіть для роботи з типом валюти, якою дозволено торгувати. Чи буде це тільки в доларах США або в російських рублях, які досягли мінімальних значень у перші дні бойових дій? – запитав експерт.

Він нагадав, що російський ринок після теракту на Сінаї втрачено для Єгипту на довгі шість років і це був відчутний удар. При цьому на даний момент всі альтернативи ще тільки приходять до тями після пандемії. Тож план «створити альтернативні ринки, що знаходяться далеко від зон конфліктів та гарячих точок» здійснити не так просто.

Зі свого боку, експерт з туризму Моатаз Седкі, заступник голови комітету з туризму Американської палати та генеральний директор Travco Group, заявив, санкції безумовно негативно позначаться на єгипетському туристичному напрямку. «Ситуація зі SWIFT завадить розрахункам у доларах США між туроператорами та єгипетськими туристичними компаніями. При цьому високі ціни, які будуть неминуче, змусить громадян Росії та України утриматися від поїздок за кордон», – додав експерт. Правда втрати ринку він оцінив всього в 35% від обсягу турпотоку, що входить. «Загальна кількість туристичних компаній, що працюють на російському та українському ринку, не перевищує трьох-чотирьох компаній, а готельних мереж лише однієї-двох, а решта компаній та готелі мають інші ринки, на яких вони працюють. Тому збитки будуть завдані обмеженій кількості єгипетських готелів, а не всім готелям», – запевнив єгипетський експерт.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі